Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Білега О.В., Авакян А.
Матеріали IХ Міжнародної науково-практичної конференції
"Управління проектами: проектний підхід в сучасному менеджменті"
(м. Одеса, 11-12 жовтня 2018 р.) - Одеса: ОДАБА. 2018. - 183 с. - С.190-193.

Особливості управління проектами у сфері готельного бізнесу

управління проектами в готельному бізнесі Протягом останнього десятиліття у великих містах України можна спостерігати стрімкий розвиток готельного бізнесу. Приходять великі міжнародні мережі, так само зростає число невеликих приватних готелів і реконструюються старі радянські готелі. Проектів у готельній сфері стає все більше, особливо напередодні великих заходів та знакових подій. Менеджери управління проектами стикаються з такою проблемою, як правильне використання і збалансування трьох основних чинників реалізації проектів, які представляють собою кошти, якість і терміни.

Управління проектами в сфері готельного бізнесу мають певні особливості, які необхідно враховувати при розробці та реалізації проектів. Основними напрямками розробки проектів є будівництво готельних комплексів. Неодноразово було підтверджено, що проект будови готелю дуже складний і неправильне управління може легко привести до втрати вкладених коштів.

Зведення готелів або реконструкція будівель під їх будівництво має свої особливості, які включають в себе розробку проекту, планування номерного фонду, створення адміністративних приміщень, створення та оформлення інтер'єру готелю, а так само зовнішнього вигляду будівлі відповідно до особливостей ландшафту [1, c.176].

Перш ніж приступити до планування, розробки концепції готелю, необхідно придбати ділянку, оформити його придбання, узгодивши безліч документів в різних інстанціях.

Дуже важливим фактором в управлінні проектами в сфері готельного бізнесу є управління стейкхолдерами. Стейкхолдерів об'єднують інтереси, які можуть іноді збігатися, тоді стейкхолдери можуть впливати на проект спільно, і їх вплив, сила істотно зростають. Нерідко їх інтереси є протилежними. У цьому випадку вони можуть конфліктувати між собою, послаблюючи вплив на проект. Обидві ситуації можуть використовуватися менеджерами проекту для більш ефективного досягнення його цілей. Таке використання інтересів, потреб, можливостей і ресурсів стейкхолдерів для успішного завершення проекту називається управлінням відносинами зі стейкхолдерами проекту. Таке управління передбачає управління системою стейкхолдерів, об'єднаних функціональними зв'язками і взаємозалежностями. Менеджер проекту повинен визначити склад такої системи, виявити потреби і очікування окремих її елементів - стейкхолдерів, а потім впливати на ці очікування в ім'я успіху проекту - управляти системою стейкхолдерів [2, c.33].

Потім слід розробити маркетингову стратегію, цінову політику, здійснити підбір персоналу, що є важливим етапом формування іміджу готелю.

Основним завданням розробки та реалізації проекту в сфері готельного бізнесу є отримання прибутку, для отримання прибутку головним завданням функціонування готельних комплексів стає залучення і розміщення людей і відповідне обслуговування їх найрізноманітніших потреб. Тому такі споруди повинні бути добре спроектовані, обладнані всіма видами необхідного комунального благоустрою і забезпечені системами харчування, обслуговування гостей. Багатофункціональність проектованих будівель і можливість відпочити, можуть залучити велику кількість гостей [3, c.23].

Власне проект готелю передбачає планування номерного фонду, кількість номерів, їх категорію, а, отже, і ціну, включає розробку підсобних, адміністративних, службових приміщень. Особливістю управління проектами в сфері гостинності є те, що крім стандартних параметрів необхідно враховувати культурні, кліматичні, естетичні, екологічні особливості регіону, в якому збираються реалізувати той чи інший проект. Відповідно, обробка місць проведення дозвілля, таких як: ресторани, бальні зали, більярдні зали, бари, вітальні, басейни, сауни здійснюється з використанням сучасних екологічних матеріалів, здатних надати інтер'єру готелю естетичність, красу та індивідуальність. Все це безпосередньо впливає на привабливість об'єкта

Менеджерам з управління проектами в сфері готельного бізнесу, необхідно мати чіткий бізнес-план, в якому відображені особливості проекту, переваги і недоліки, а також ризики, пов'язані з його реалізацією. Грамотно складений план демонструє послідовність будівництва і введення в експлуатацію готелю, і приблизні терміни її окупності [4, c.125].

Необхідно сказати, що все більше число керівників приходять до розуміння необхідності проектного управління та усвідомлюють всі перспективи застосування даної технології. При грамотному управлінні наявними ресурсами, можна поліпшити конкурентне становище, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, незалежно від масштабів підприємства, що, безумовно, відбивається на становищі України у світі. Тому інтерес до проектного менеджменту, як до найбільш ефективної організаційно-діяльної парадигмі і управлінської культури здійснення проектів, демонструє бурхливе зростання.

Список літератури

1. Вишневська О.О. Туристичне країнознавство: підручник / О.О. Вишневська, А.Ю. Парфіненко, В.І. Сідоров. - Х.: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2011. - 594 с.
2. Гладуняк Ю.В. Державне регулювання розвитку готельного господарства: проблеми та перспективи / Ю.В. Гладуняк // Наук. вісн. Нац. Ун-ту держ. податкової служби України (економіка, право). - 2009. - №3. - С.29-36.
3. Козлова Т. «Лицо» сетевых отелей / Т. Козлова // Новости турбизнеса. - 2005. - №22. - С.23.
4. Мунін Г.Б. Управління сучасним готельним комплексом: навч. посіб. / Г.Б. Мунін, А.О. Змійов, Г.О. Зінов’єв, Є.В. Самарцев, О.О. Гаца; за ред. С.І. Дорогунцова. - К.: Ліра, 2005. - 156 с.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.