Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Євген Будько, Людмила Комарчук
Міжнародний туризм. - 2001. - № 3(39). - С.16-20.

Яким буде Ваш Крим?

Нині сонячний півострів здатний запропонувати відпочинок на міжнародному рівні. А його природні красоти, можливості оздоровлення та відпочинку рекомендацій не потребують.

Вертаємо на шляхи свої...

Крим - справді дивовижна земля. У світі важко знайти регіон, де б так компактно і мальовничо поєднувалися найрізноманітніші, найекзотичніші ландшафти, де можна з кожним своїм візитом відчути щораз інший цілющий мікроклімат.

Воронцовський палац - символ аристократичного відпочинку Не дивно, що туристична компанія "Гамалія" повернулася обличчям до Криму. Адже досі вона займалася переважно виїзним туризмом і саме на ньому зробила собі репутацію. До "нової" справи компанію підвів... туристський попит. До пори - до часу українці щосили прагнули побільше надивитися закордонів, які відкрилися після падіння залізних завіс і берлінських стін. Цей процес насичування іноземною екзотикою триває та сьогодні, розвивається у міру зростання добробуту схильних до мандрівок громадян. Але з'явилася й інша тенденція: доволі заможні й навіть дуже-дуже небідні панове згадали про такий рідний, такий неповторний і такий безкінечний для пізнання Крим. Посилився й рух назустріч їм, дорогим мандрівникам, з боку кримського уряду та місцевих властей, а головне - оздоровниць цього божественного клаптика землі, які поволі виходять на міжнародний рівень обслуговування.

Отож багато клієнтів ще торік почали запитувати про Крим, згадуючи всі його географічні, природні, відпочивальні та цінові виміри. Ось тому напрочуд мобільна щодо маркетингу "Гамалія" розвернула діяльність у бік кримських берегів та гір. Тепер вона пропонує і недорогий, і економний, і висококласний відпочинок на землі стародавньої Тавриди. Це теж цікава ознака сьогодення: туристичні фірми роблять перші кроки до масового туризму. Хоча вони обирають для цього різні шляхи.

Срібний водоспад - природна сила і окраса Криму Відділ внутрішнього туризму в "Гамалії" два роки накопичував інформацію про кримські оздоровниці, його працівники об'їздили десятки баз розміщення, щоби запропонувати вибрані з них своїм клієнтам. Звичайно, перш ніж усерйоз братися до Криму, вислуховували й нарікання бувалих мандрівників. І, чесно кажучи, остерігалися. Чого? Скажімо, совкової непривітності: всім туристам не догодиш, але кожного треба зустрічати й проводжати з усмішкою. Дбали про те, щоб сервіс відповідав міжнародним стандартам, а ціни - сервісу. Побоювалися й нестачі води на деяких базах відпочинку - відібрали лише такі, де є резервуари "про запас". Врахували й перестороги стосовно пляжів - законтактували з пансіонатами, що мають власні доглянуті місця купання, убезпечені від посягання "дикунів".

Кожен відвідувач офісу "Гамалії" знайде собі щось до смаку на кримських курортах: молодь - спортивні розваги та нічне життя, сімейні люди - "дорослий" комфорт і умови для відпочинку малечі, люди "третього віку" - спокійні мальовничі місцини.

Звісно, можна боятися кримських цін і скаржитися, що вони, мовляв, наближаються до болгарських. На це можемо відповісти: якщо вам не подобається наша країна, чого починаєте критикувати з туризму? Що ж до кримських цін від "Гамалії", то вони достеменно такі ж, як і в самих готелів, санаторіїв та пансіонатів, або навіть нижчі завдяки груповим тарифам. Треба пам'ятати лише про сезонні коливання вартості відпочинку. Із середини травня по середину червня у Криму низькі ціни. Потім настає "середньовисокий" сезон, який повторюється й у першій половині вересня. Із середини липня по кінець серпня - "найвищий". А опісля ціни знову плавно знижуються. Та все одно кожної пори року півострів неповторний і принадний.

А тепер - власне про те, яким може бути цього літа Ваш Крим.

Економ-відпочинок

Турбаза зі східним акцентом - і таких на півострові чималоКрим - він і є Крим. Один на всі турфірми й туристів. Одне має узбережжя, одні екскурсії, єдину, загальнодоступну привабливість. У "Гамалії" ж - власний, особливий погляд на цей гостинний півострів. Запити й фінансова спроможність у всіх нас різні, тож компанія пропонує різний Крим - на всяк смак, починаючи з недорогого відпочинку. Зауважте: не "найдешевшого", а недорогого. Для ясності - два яскраві приклади.

На Західному узбережжі Криму зразком такого відпочинку може бути пансіонат "У Луко-морья" в селищі Піщаному, поблизу ханської столиці Бахчисарая. Вартість проживання - практично на будь-який, не дуже тугий, гаманець: від 5 у. о. за добу раювання в затишному дерев'яному будиночку на самому березі, триразове харчування і триденний екскурсійний тур. Останній включає відвідання колоритного Бахчисарая, таємничого Успенського скельного монастиря, Севастополя з оглядом міста й Океанаріуму, подорож до історичних місць та курортів Південного берега Криму.

Генуезька фортеця в СудакуВ пік сезону вартість проживання доростає "аж" до 9 у.о. І цей пансіонат - далеко не "найкраще з найгіршого". Він має й котеджі класу "люкс" за 25 у. о. на добу. Сервіс і харчування - досить і досить. Що вже й казати про мальовничу та цілющу природу цієї місцини: сосни своїми пухнастими лапами зазирають просто у вікна, а бухта манить лазуровою глибінню. І головне: саме "у лукоморья" відчуваєш якусь неймовірну свободу і легкість. У "Гамалії" поки що не розкрили цього секрету. Зате надають таку можливість вам.

Південний берег Криму має більшу славу, але й там є курорти, цілком доступні для широкого загалу. Наприклад, туркомплекс "Карабах" у селищі Малий Маяк, що між Гурзуфом і Алуштою. На нього "гамалійці" звернули увагу саме завдяки захопленим відгукам мандрівників. Це колишній маєток професора Кеппена, який товаришував із засновником Нікітського ботанічного саду. Той розбивав і неповторної краси парк, де міститься туркомплекс "Карабах". У ньому все для зручності відпочивальників, навіть східці до моря - широкі та положисті, ідучи якими, не відчуваєш утоми. На початку сезону в "Карабаху" проживання з триразовим харчуванням коштує менше 5 у. о. за добу! А 12 днів - 60 у. о. Щоправда, в пік сезону - 108 у. о. Обирати вам...

Не "посередньо", а оптимально!

Нерукотворні скульптури ДжемерджіМета ретельного відбору, який провела "Гамалія", - дати своїм клієнтам оптимальне співвідношення ціни та якості. Компанія представляє чимало баз відпочинку з високим рівнем обслуговування і зовсім не страшними цінами.

До таких відноситься пансіонат "Златоуст" в Алупці. Цей типово сімейний курорт знаходиться у дивовижно тихому місці, на самому березі моря. Пансіонат має все необхідне для спокійного та різноманітного відпочинку і не обтяжує родинного бюджету гостей. Для когось його головною принадою може стати сусідство зі славетним Воронцов-ським палацом і не менш відомим парком із кипарисами, трояндами та лебедями. Для других - розташовані поруч масандрівські винні погреби. Для третіх - підйомник, який везе просто на вершину Ай-Петрі. А для четвертих, можливо, - найрозкішніший на всьому узбережжі пляж, що складається із семи карт загальною протяжністю 350 метрів. І коштує все це від 10 у. о. за добу.

Краєвид з горою Ай-Петрі. Панорами із самої вершини не гірші Інший "представник середнього класу" кримських курортів - туристично-оздоровчий комплекс "Судак" в однойменному місті, у Східному Криму. Найнижча вартість проживання (номери з вигодами на поверсі) та триразового харчування - 12 у. о. за добу. Але є й інші категорії помешкань - аж до "напівлюксів" за 27 у. о. У "Гамалії" відзначають виняткову гостинність і привітність господарів "Судака". Кілька років тому комплекс занепадав, аж доки не знайшовся дбайливий господар, трудого-лік за вдачею, і не згуртував колектив захоплених своєю справою людей. Тепер це просто квітуча місцина, яка, на думку фахівців з туризму, ідеально підходить для молодіжного відпочинку. Поруч - пожвавлене місто Судак, якому надає особливого шарму славнозвісна генуезька фортеця. Тут же - розкішний парк (пам'ятка садово-паркового мистецтва), мальовничі штучні озера, фонтани. А ресторани - татарська, українська, міжнародна кухня! Це чи не єдиний курорт у Криму з піщаним та дрібногаль-ковим пляжем. На території комплексу встановлюються навіть "американські гірки" - для тих, кому бракує адреналіну. Неподалік від Судака знаходиться неповторний Новий Світ із його морем, горами та винами. В туроздоровчому комплексі компанія "Гамалія" викупила значну кількість номерів - тобто місця для її клієнтів гарантовані. І це ще не все! У кінці липня на базі "Судака", пройде міжнародний фестиваль бального танцю. А з 1 по 15 серпня там відбудеться КВН під орудою Олександра Маслякова (квитки входять у вартість путівки). Планується спорудити сцену на воді - певно, вийде щось неймовірне. Приїжджайте - побачите на власні очі, а ні - по телевізору. Гете-інститут на курортну зміну викуповує цілий корпус "Судака" для оздоровлення своїх слухачів. А це щось та значить.

"Зорі України" у Симеїзі - це санаторій колишнього четвертого управління Мінохорони здоров'я СРСР. Можна уявити його потенціал. У "найгарячіший" сезон оздоровниця приймає близько 450 відпочивальників і пропонує їм 200 (двісті!) лікувальних кабінетів із виключно японським обладнанням. Про черги чи запис на процедури нема й мови. Всі лікувальні послуги входять у вартість путівки. Директор санаторію завжди підкреслює, що лозунг його закладу - "Чудовий сервіс, гарне харчування і прекрасний відпочинок". І це-таки правда: весь комплекс послуг заслуговує найвищої похвали. Безкоштовно - перегляд фільмів у власному кінотеатрі санаторію. Два пляжні майданчики. Вечорами - феєрверки. І цей заклад "Гамалія" відносить до "середнього рівня"! Мабуть, за його цінами - від 23 у. о. за добу.

Елітний Крим

Авжеж, є й такий. Він відкритий для кожного, хто має смак та цінує справжній сервіс.

Скеля Парус, а неподалік і Ластівчине Гніздо...Санаторій "Сосновий гай", що неподалік від мису Ай-Тодор, відносять до елітних, прирівнюючи його до 5-зіркових готелів у Європі. Інфраструктура - дужерозвинена, умови проживання - чудові, можливості для лікування - надзвичайні, ціни - відповідні. У "гарячий сезон" одне місце у двомісному "люксі" із триразовим харчуванням і комплексом лікувальних послуг коштує 154 у. о. на добу. І заклад того вартий! Принаймні, влітку потрапити туди важкувато (звісно, якщо ви не клієнт "Гамалії"). Але є й значно дешевші номери - за 58 у. о. Санаторій знаходиться на території чарівного екзотичного парку "Ча-їр", який колись оспівували в романсах. Сервіс - на міжнародному рівні, харчування - над усі похвали. Гурмани можуть замовляти щодня одну з п'ятнадцяти пропонованих дієт. Не догодити собі просто неможливо! Головне - не забути напередодні, до восьмої вечора, замовити меню. Причому все, крім напоїв, входить у вартість путівки - своєрідний "all-inclusive" по-кримському.

Це лише кілька місцин, які пропонує для вашого відпочинку "Гамалія". У виборі вам допоможе каталог компанії, присвячений Криму. В ньому для вас - 29 готелів, санаторіїв, турбаз і пансіонатів. Прислухайтесь і до порад, які даватимуть турпрацівники - вони свою справу знають якнайкраще.

Можна впасти у дитинство!

Є ще одна, зовсім особлива категорія туристів - діти. Звісно, про них турфірми теж не забули і запрошують у світ яскравих вражень, цікавих мандрівок, нових знайомств і веселих розваг.

Забави у севастопольському дельфінаріїУсього цього, як можна здогадатися, вдосталь у Криму. Зокрема, в дитячому центрі відпочинку "Райдуга". Розташований він у самому серці міста Ялти, за десять хвилин ходу до Масандрівського пляжу. Відпочиваючи в центрі, можна і купатися-засмагати, і спілкуватися "нати" з останньою моделлю комп'ютера, і відпочивати в "музичній вітальні", і вирушати до античних міст чи таємничих печер. А ще - вивчати англійську з досвідченими викладачами "без відриву" від відпочинку.

В Апушті, біля підніжжя мальовничої гори Кастель, знаходиться чудовий табір "Кристал". За цінами його можна віднести до середньої ланки закладів відпочинку. У таборі регулярно проводиться акція "День із зіркою". Відомі артисти та співаки приїздитимуть до табору і там від підйому до відбою "впадатимуть у дитинство" разом зі своїми шанувальниками.

Багато хто з нас ще з жовтенятсько-піонерсько-комсомольського дитинства не може позбутися мрій про недосяжний і овіяний славою табір "Артек". І не варто позбуватися - мрії можна втілювати в дітях! Табір і далі живе й перемагає. На тлі пальм та кипарисів молоде життя у ньому буяє і вирує, тільки вже без ідеологічних нашарувань. Дорослі, котрі відвідали "Артек", зачаровані табором. Вони називають його "королівством без королів","дитячою республікою", "островом дитячої мрії" і готові платити 336 у. о. за три тижні відпочинку дитини. Кожен юний артеківець може там знайти себе й розвинути власні таланти. Безліч захопливих спортивних змагань, екскурсії, розваги, музичні конкурси - все це проводиться на найвищому рівні. Хочеться комп'ютерних за-бавлянок - ось вам, дітки, спеціальний зал із сучасними машинами. Що й казати про парки із цілющою та пишною рослинністю, клуби за інтересами та дискотеки. "Артек" тримає марку! Єдине, що трохи турбує батьків, - діти живуть по десятеро-дванадцятеро в кімнаті. Але самі чада просто в захваті, адже подушкових баталій ще ніхто не відміняв... Та це так, жарт. Якщо серйозно - помешкання дуже просторі й затишні, передбачено навіть "ефект розширення" за допомогою цілих "вітрин" замість вікон. Торік чимало артеківських корпусів оновлені за сучасними стандартами, тож за комфорт можуть бути спокійними і дорослі, й малі.

Одне слово, якщо батьки хочуть, аби їхні нащадки відпочили, розважилися, зміцніли, зреалізували себе і само-ствердилися - нехай відправляють їх на канікули до кримських таборів. Жодні іноземні курорти не зрівняються з ними за можливостями розвитку юної особистості.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.