Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Дишко О.Л.
Матеріали І Всеукраїнської науково-практичної конференції
"Модернізація економіки в умовах зростання суспільної свідомості:
людинорозмірність, духовність, партнерство, кооперація"
(м. Полтава, 1 листопада 2016 p.). - Полтава: ПУЕТ, 2016. - 231 с. - C.53-55.

Перспективи розвитку wellness-готелів в Україні

Сучасний світ спрямований на збереження людини та навколишнього середовища. У зв'язку з цим сьогодні активно впроваджуються здоров'язбережувальні та рекреаційні технології, а також системи їхньої підтримки. Однією з таких новітніх систем є wellness-готелі. Як відомо, Wellness - це своєрідна система оздоровлення, що з'явилася на ринку послуг відносно нещодавно і сьогодні є одним із перспективних напрямків розвитку готельної галузі. Це зумовлено двома причинами: новизна послуги і постійно зростаючий попит на такий людський ресурс як «краса та здоров'я». Надання комплексу відповідних послуг в одному місці стає тим більш необхідним, чим більше зростає швидкість життя і добробут людей, які цього потребують. Отже, проектування та відкриття готелів, що надають wellnes-послуги, з кожним роком стає більш актуальними.

Поняття «wellness» перекладається як «добре самопочуття». Фахівці вважають, що wellness дозволяє досягти емоційної та фізичної рівноваги в умовах сучасного урбанізованого життя. І наголошують: справжній wellness - це вода, тепло, колір, світло, музика, дотики, аромати, смак і душевна безтурботність [1].

Перші wellness-готелі з'явилися у Швейцарії, Австрії, Італії, Іспанії, Чехії, Угорщині, Болгарії, Румунії та Словенії. Система «wellness-готель» являє собою спеціалізоване готельне підприємство, що пропонує програми посилення резервів здоров'я, в основу яких покладено принцип виявлення індивідуальних факторів ризику та їх корекція. Основна відмінність такого закладу розміщення від інших у wellness-індустрії - це взаємозв'язок медичних (комплексна діагностика, медичні програми, лікарський контроль), естетичних (догляд за тілом), фізичних (активний відпочинок та індивідуальні програми фізичних тренувань) та психологічних (заняття йогою) процедур [2].

wellness-готель

Характеризуючи географічне положення України, можна стверджувати, що наша держава багата на всі необхідні для wellness-готелів ресурси, серед яких можна виділити бальнеологічні (наявні мінеральні води всіх основних бальнеологічних груп), кліматичні (клімат переважно помірно континентальний, лише на півдні Криму - субтропічний) та ландшафтні (багаті та різноманітні).

Щодо тенденцій розвитку wellness-індустрії в Україні, то чітко позиціонується Крим та Карпати. Причому, у зв'язку з особливим статусом Криму, роль Карпат та Чорноморського узбережжя зростає. Проте вони мають географічні, інфраструктури! і концептуальні відмінності та зараз не розглядаються як конкуренти на світовому ринку wellness-послуг. Однак на внутрішньому ринку ці регіони мають своїх прихильників серед туристів.

На розвиток сучасного стану української wellness-індустрії вплинуло відкриття компанією «Reikartz Hotel Management» у 2012 році в Україні мережі wellness-курортів «Vita Park», серед яких готель «Vita Park Izki», що знаходиться у мальовничій гірській місцевості біля підніжжя гори Магура, що в Карпатах, готель «Vita Park Akvadar» розташований в Черкаському лісництві недалеко від дендропарку «Софіївка» (м. Умань), та еко-готель «Vita Park ShishkiNN», розташований в 150 км від Києва в селищі Снов'янка Чернігівської області.

Отже, сьогодні wellness-індустрія України перебуває на початку свого розвитку і основними її завданнями є:

- впровадження стандартів якості надання wellness-послуг;
- затвердження вимог до проведення wellness-процедур,
- обґрунтування проведення і використання оздоровчих, естетичних методик;
- підготовка програм навчання персоналу wellness-індустрії.

Завдяки цьому інвестування у будівництво нових сучасних wellness-готелів стане більш привабливим, адже ця ніша залишається незаповненою та затребуваною. Жорстка конкуренція спонукає готельні заклади активно створювати нові продукти та переформатовувати наявні, використовувати нові маркетингові технології та канали збуту, виходити на нові цільові групи споживачів.

Таким чином, за готелями з наданням послуг wellness майбутнє готельно-туристичної індустрії, а наявність wellness-центру в структурі готелю має важливе значення для розвитку всього готельного комплексу і дає додаткову конкурентну перевагу, що, в свою чергу, забезпечує збільшення сукупного доходу готелю.

Список використаних джерел

1. Кучмий С.П. Розвиток SPA та WELLNESS в Україні / С.П. Кучмий // WELLNESS. - 2012. - №14. - С.22-24.
2. Іщенко Т.І. Сучасні тенденції розвитку wellness індустрії в Україні / Т.І. Іщенко, І.М. Стоян, О.Б. Шидловська [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://tourlib.net/statti_ukr/ischenko2.htm.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.