Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Фалько В.Г.
Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні тенденції розвитку туризму». - Частина ІІ.
Миколаїв: ВП «МФ КНУКІМ», 2015. - 145 с. - С.124-126.

Сучасні тенденції розвитку туризму Миколаївської та Кіровоградської області

Сучасна туристична сфера швидко прогресує. Її розвиток сприяє активному економічному зростанню багатьох країн світу. На розвиток туристичної галузі господарства окремої держави істотно впливають світові тенденції розвитку туризму. Сьогодні туризм став самостійною галуззю господарства з майже 6% світового валового національного продукту, 5% усіх податкових зборів та 7% світових інвестицій.

Розвиток туристичної галузі сприяє збільшенню надходжень до бюджету, створенню нових робочих місць, розвитку інфраструктури, будівництву нових туристичних об’єктів, посиленню охорони та реконструкції існуючих історико-культурних пам’яток. У багатьох країнах світу туризм став важливим джерелом доходів бюджету, розбудова рекреаційно-туристичної галузі та посилення її впливу на економічний розвиток стали одним із пріоритетних напрямків розвитку світового господарства.

Миколаївська область очима туриста (у всіх термінологічних сенсах) з Кіровоградської області. Перше, що ти відчуваєш, в’їзджаючи до області - це великий привіт від працівників "Дорожньої служби", які наче весь асфальт засипали на Інгульский міст в м. Миколаїв. Мені здається, що це одна із основних проблем розвитку туризму не тільки в даній області, а і в Україні. З даного прикладу видно всі проблеми які заважають розвитку туризму на нашій Богом даній землі: некваліфіковані робітники; головні управлінські органи; корупція.

Друге позитивне відчуття від обласного центру міста Миколаїв, котрий в себе захоплює кожен день не залежно в яку пору року, дня, і звідки ти милуєшся ним. Природно-рекреаційна база потужна: активний туризм, зелений туризм, ознайомчі екскурсії по історичному центру міста Миколаїв, каньйони. Отже показати і заволікти туристів до Миколаївщини є чим, тим більше що після анексії Криму люди їдуть до Одещини, Миколаївщини, Херсонщини (Чорне море), Запорізької (Азовське море) і ці області повинні буди готовими до наступних сезонів відпочинку, враховувати помилки і виправляти їх, конкурувати із закордонними туристичними центрами, і щоб не українці вивозили кошти за кордон, а іноземці привозили й збагачували нашу країну.

Якщо зрівняти Кіровоградську й Миколаївську області, то більш "туристичною" буде, звичайно, Миколаївська. На це впливає багато факторів:

- відкрите море (Чорне море) - він є одним із головних;
- розвинена інфраструктура, наявність діючого аеропорту;
- історичний потенціал, паломництво;
- більша гідросистема;
- менша відстань до сусідньої держави.

Сучасні тенденції розвитку туризму досить непередбачувані, туристів вже менше приваблюють ознайомчі екскурсії оглядові прогулянки. Наприклад, зараз водять екскурсії в Чорнобильську зону відчуження, ось що там може приваблювати? А люди їдуть і із задоволенням рекламують другим, знімають кінофільми “Трансформери 3”.

В Кіровоградській області найбільш відвідуваний туристичний об’єкт – це музей ракетних військ стратегічного призначення. На кордоні Кіровоградської та Миколаївської областей, недалеко від р. Первомайська, біля с. Побужськоє розташований унікальний музей - ракетних військ стратегічного Призначення (РВСН), що є філією Центрального Музею Озброєних Сил України. На території бази можна побачити зразки ракетних двигунів, автомобілі-ракетовози, паливозаправники для ракетного палива, макет ядерної боєголовки, а також ракети Р-12 (та сама, що зіграла ключову роль в Карибській кризі 1961 року), де вам розкажуть і покажуть про запуски міжконтинентальних балістичних ракет, а також етапи бойової дороги 46-ої ракетної дивізії. По підземному тунелю екскурсоводи, які є колишніми офіцерами, що служили на цій базі, вас підведуть до самої шахти, де знаходилася одна з ракет, що входила до складу знаменитого "ракетного щита" СРСР.

музей ракетних військ стратегічного призначення
Музей ракетних військ стратегічного призначення

В Україні великий потенціал до розвитку не тільки в туризмі, але всі сфери взаємозв’язані між собою: аграрна, видобувна, мінеральна, автотранспортна, але розвивається не на повні потужності, на нашу думку заважає те, що деякі люди, котрі володіють владою, не планують ділитись всім заробленим. Наприклад, в Кіровограді теж протікає р. Інгул і ходить історія про те, що там за часів Сарматів затонув корабель з золотом, китайці запропонували, що почистять річку і те що найдуть, заберуть собі з більшим відсотком, але влада відмовилась. І таких історій з інвестуванням в облагородження й розвиток на наших територіях безліч з корисними копалинами і т.д.

На нашу думку, це відноситься до туризму й до етапів розвитку, бо без інвестицій і конкуренції не може бути розвитку. Миколаївщина має достатні природно-рекреаційні можливості для становлення індустрії туризму. Осмислюючи причини незадовільної ситуації, що має місце на сучасному туристичному ринку, перше місце в списку цих причин займає нераціональне використання рекреаційних ресурсів, недостатня увага з боку органів місцевої влади до цієї галузі.

Література

1. Програма соціально-економічного розвитку зон відпочинку Чорноморського узбережжя Миколаївської області / Миколаївська обласна державна адміністрація. - Миколаїв. - 23.07.2004.
2. Бейдик О.О. Ресурсно-рекреаційні домінанти регіонів України [Текст] // Наукові дослідження до потреб туризму. Матеріали круглого столу. – К.: Обрії, 2006. – С.47-54.
3. Петранівський В.Л. Туристичне краєзнавство: навчальний посібник / В.Л. Петранівський, М.Й. Рутинський / за ред. проф. Ф.Д. Заставного. - К.: Знання, 2006. - 575 с.
4. Руденко В.П. Географія природно-ресурсного потенціалу України [Текст]: монографія. - Л.: Світ, 1993. - 240 с.
5. Санаторно-курортне лікування, організований відпочинок та туризм у Миколаївській області у 2008-09 році // Статистичний бюлетень.- Миколаїв: Головне статистичне управління у Миколаївській області, 2009. - С.40.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.