Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Гарбуз Б., Короленко К.
Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні тенденції розвитку туризму». - Частина ІІ.
Миколаїв: ВП «МФ КНУКІМ», 2015. - 145 с. - С.24-26.

Зелений туризм на півдні України

На сьогоднішній день все більшу популярність, насамперед у жителів мегаполісів, набуває такий різновид відпочинку, як зелений туризм. Зелений туризм (інші його назви – сільський, аграрний, екологічний туризм) за визначенням – відпочинок у сільській місцевості.

Ні для кого не секрет, екологічна ситуація у містах залишає бажати кращого. Ми, городяни, користуючись усіма благами цивілізації, повинні платити за це задоволення своїм здоров’ям. Тому вирватися хоча б на пару тижнів з галасливого і запорошеного міста, пожити у злагоді з природою, дихати свіжим повітрям, харчуватися тільки натуральними і свіжими продуктами, пити джерельну воду і парне молоко для багатьох видається раєм на землі. Саме за цим і їдуть у село. Тут все своє, вирощено дбайливими хазяйськими руками, смачне і корисне. І нехай на яблука чи груші, зірваної вами з дерева, не буде написано «Без ГМО», ваше внутрішнє чуття підкаже вам, що це – натуральне, таке, яким йому і належить бути.

Зелений туризм в Україні дає можливість ознайомитися з культурою країни, її історією, релігією і природним потенціалом. Цей вид сучасного туризму дає можливість жителям галасливих міст відпочити в приватних сільських господарствах – садибах і котеджах.

Зелений туризм в Україні з кожним роком набирає популярності серед відпочиваючих. І, що цікаво, він популярний як серед жителів України, так і іноземних туристів. Враховуючи безцінний природний потенціал, красу і багатство української землі, різноманітність природних ресурсів, зелений туризм в Україні може по праву стати візитною карткою нашої країни.

Зелений туризм користується попитом не тільки у людей середнього достатку, але і у заможної частини населення. Залишивши всього на кілька днів швидкісний ритм життя великого міста можна поринути в спокій і благополуччя, забувши всі негаразди і швидкості міської суєти. Зелений туризм в Україні – це не просто відпочинок, а й приємне проведення часу в місцях колишньої слави. Щоб по справжньому зрозуміти історію країни, потрібно їхати в сільську місцевість, оскільки саме там збереглася до наших днів недоторкана сучасністю культура українського народу, національний побут і багата природа з її лісами і горами, річками та озерами. Багато історичних битв проходило не в галасливих містах, а саме в сільській місцевості, де і сьогодні зберігся колорит національного відпочинку.

Зелений туризм в Україні розвивається поступово і планомірно. Найактивнішими регіонами, розвиваючими зелений туризм на своїй території, вважаються Закарпатський, Івано-Франківський, Вінницький, Київський, Львівський, Полтавський і Кримський.

З кожним роком до цього списку додається все більша кількість регіонів, які роблять все можливе, щоб зелений туризм досяг максимального розвитку на їх території.

Херсонська область та місто Херсон відомі своєю мальовничою місцевістю і неймовірними пейзажами. В області з кожним роком відкривається все більше закладів, що пропонують відпочинок на природі – так званий зелений сільський туризм.

У Херсоні дуже багато цікавих і пам'ятних місць, які пов'язані з історією нашої країни. Одним з найцікавіших місць нашої області є Зелені хутори.

Зелені хутори Таврії

Неподалік від села Кардашинка (Голопристанський район) розкинулися торф'яні болота, порізані каналами і острівцями, на яких колись, в давнину, розташовувалися десятки селянських хуторів. На жаль, від колишніх поселень не залишилося і сліду. Зате не так давно виникли нові.

Команда ентузіастів під керівництвом голови Голопристанського районного відділення Спілки сприяння сільському зеленому туризму Олександра Володимировича Долинко, заснувала на місці болотних островів «Зелені хутори Таврії». За п'ять років успішної роботи історико-розважальний комплекс вже встиг заволодіти десятками тисяч сердець у всьому світі і стати однією з головних візиток Херсонської області.

«Зелені хутори Таврії» – це насамперед унікальну подорож в часі. У 800-та метрах по трасі мчать машини, вирує третє тисячоліття. А тут, як і кілька століть тому, заворожує незаймана природа. На 90 гектарах таврійської зеленої краси зосереджуються відомі Кардашинському торфовища, безліч ставків, вільхові масиви, луги.

Ступивши на ці землі, приймаєш хліб-сіль на вишитому рушнику з рук українських дівчат. Саме так тут зустрічають кожного гостя, адже «Зелені хутори Таврії» – справжнє уособлення української гостинності.

Тут все продумано до дрібниць. У вільний після екскурсії час можна займатися чим завгодно – купатися або грати, лежати на сіннику або відвідувати різні майстер-класи. «Зелені хутори Таврії» – це об'єднані за допомогою водного сполучення і доріг 45 хуторів. Кожен з них спеціалізується на певному виді народного промислу і називається у відповідності зі своєю специфікою: Кінний, Стрілецький, Ковальський, Гончарний, Хлібний, Рибацький, Музичний, лозоплетіння, миловаріння, Ляльки-мотанки, Валяння вовни тощо.

Неповторний світ із запахом чебрецю і м'яти, чарівний танець лелек на заході, захоплююча рибалка, робота з майстрами-ремісниками залишать теплі спогади в серці кожного гостя. Тут Ви відчуєте єднання з навколишнім світом, переживете почуття, які спонукають кожного з нас до гармонії з природою, бажання творити добро і бути милосердними.

Це не просто притулок для окремих Робінзонів або корпоративних мандрівників, а неповторний світ прекрасного – унікальної природи Нижнього Дніпра, козацького минулого, народних звичаїв і культури.

На «Зелених хуторах Таврії» раді всім жителям і гостям Херсонщини та України. Навіть один проведений тут день запам'ятається на все життя!

Побачивши цю живописну красу, у Вас не залишиться ні краплі сумніву в тому, наскільки перспективний зелений туризм в Україні.

Зелений туризм в Україні пропонує безліч можливостей і варіантів відпочинку. Тут кожен зможе вибрати те, що йому подобатися, а не те, що йому нав'язують.

Список використаних джерел

1. Зеленый туризм в Украине [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://otdihaem.in.ua/.
2. Зеленый туризм в Украине [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://dorogovkaz.com/stati_zelenyj turizm.php.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал     каталог туристических сайтов
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.