Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Гембець А.В., Погуда (Шиян) Н.В.
Матеріали міжнародної науково-практичної конференції
"Готельно-ресторанний бізнес: інноваційні напрями розвитку"
(м. Київ, 25-27 березня 2015 р.) - К.: НУХТ, 2015. - С.189-190.

Поведінка споживача на ринку туристських послуг

Поведінка споживача на ринку туристських послуг Рішення зробити покупку - це багатоступінчастий процес. На стадії оцінки споживачем варіантів покупки встановлюється рейтинг товару або послуги серед тих, з яких належить зробити вибір, і формується намір придбати той товар/послугу, якому віддається перевага. Маркетинг не закінчується купівлею споживачем товару/послуги, так як після покупки споживач може відчувати задоволення або невдоволення, і ця «післякупівельна» поведінка представляє великий інтерес для маркетологів. Очікування споживача базуються на його власному минулому досвіді, рекомендаціях продавців, друзів та інших інформаційних джерелах. Дуже важливою стадією є виявлення поведінки клієнта після покупки. "Купуючи" послуги фірми індустрії гостинності або туризму, клієнт розглядає ціну, яку він сплачує, як показник якості послуг.

Тому цікавим є процес прийняття рішення про покупку на ринку турпослуг: як покупець підходить до купівлі нового товару/послуги. Нас цікавить, як споживачі вперше дізнаються про новий товар і як вони освоюються, вирішуючи, купувати його чи не купувати. Споживачі, освоюючи новий товар, проходять п'ять етапів [1]:

1. Стадія обізнаності.
2. Стадія інтересу.
3. Стадія оцінки.
4. Стадія випробування.
5. Стадія освоєння.

Першими товар або послугу освоюють новатори споживчого ринку туристських послуг (2,5%). Як і всі піонери, вони обирають нові товари з любові до ризику. Після тривалого розгойдування в справу вступають ранні послідовники (13,5%). Це лідери громадської думки, готові приймати нові ідеї, але роблять це з обережністю. Швидко розвиваються фірми індустрії гостинності, що вводять в дію нові проекти один за іншим. Проте, вони повинні добре вивчити характер місцевих "піонерів" і "ранніх послідовників". Доцільно залучати їх увагу через контакти поштою і по телефону. Потім новий товар починає освоюватися "прогресивною більшістю" (34%): ґрунтовними людьми, хоча і не лідерами. Після того як товар досяг піку своєї популярності, в справу вступає "консервативна більшість" (34%): скептики опановують новинку вже після того, як майже всі їхні знайомі прийняли її. І останніми товар освоює "ретрогради" (16%): закоренілі традиціоналісти, підозріло відносять до змін і приймають "новинку", яка вже стала традицією [2].

Тому маркетологу, як досліднику поведінки споживача, важливо проаналізувати, як потенційні покупці здійснюють свій вибір турпослуги, і розглянути, як вони реагують на маркетингові стимули. Процес формування переваг аналізується дослідниками ринку, що дозволяє турфірмі більш ефективно адаптувати свої пропозиції до очікувань ринку.

Отже, вивчення поведінки покупців на ринку туристських послуг - складний і трудомісткий процес. Проте він дозволяє зібрати і проаналізувати інформацію, настільки необхідну керівникам турбізнесу для прийняття управлінських рішень. Ситуація на ринку туристських послуг характеризується великою динамічністю і складається з безлічі факторів, що несподівано змінюють плани і стійкість підприємств. Управлінські рішення приймаються в умовах підвищеного ризику і потребують релевантної професійної інформації, яку можна отримати при моніторингу поведінки споживачів на ринку індустрії гостинності і туризму.

Література

1. Браймер Р.А. Основи управління в індустрії гостинності. - М: Аспект Прес, 1995.
2. Березін І.С. Практика дослідження ринків. - М.: Бератор-Прес, 2003.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.