Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Герт О.Ю.
Матеріали X Всеукраїнської науково-практичної конференції
"Сучасні технології управління туристичним та готельно-ресторанним бізнесом"
(м. Маріуполь, 28 вересня 2018 р.). - Маріуполь: МДУ, 2018. - 80 с. - С.51-53.

Брендинг і промоушен сучасних підприємств туристичної індустрії

Актуальність даної теми в тому, що саме туризм став одним із найбільш швидкозростаючих галузей економіки в світі. Уряди у всьому світі все частіше визнають силу туризму для посилення розвитку та процвітання своєї країни. Оскільки з'являється більше туристичних напрямків, і конкуренція для відвідувачів стає більш інтенсивною, дедалі більше важливою є можливість спроектувати себе на світовій арені та відрізняти себе від інших.

Наприклад, «Американська туристична асоціація» опублікувала на своєму веб-сайті, що подорожі та туризм займає третє місце в галузі індустрії роздрібної торгівлі США, і це найбільша в країні експортна галузь послуг, і є одним з найбільших роботодавців Америки. У всьому світі Великобританія посідає сьоме місце в категорії міжнародних туристичних видатків, незважаючи на падіння прибутку (приблизно 9,4%) після терактів. Крім того, туризм виробляє 8% ВВП Лондона, що одночасно є другою за величиною галуззю міста.

Зі зростанням попиту на «досвідчений» відпочинок, клієнт спочатку визначає короткий список місць призначення, а не самий пункт призначення (наприклад, вітрильний спорт, альпінізм, перегляд дикої природи, походи в гори, живопис, кулінарні курси, вивчення нових місць та культур). Окрім забезпечення фізичного продукту, який шукають люди (наприклад, пляж, культура, водні види спорту, пішохідні походи тощо), пункти призначення все більше потребують задоволення емоційних потреб мандрівників.

Як і в будь-якому зайнятому ринку, імідж бренду стає критичним: практично ніхто не має часу, терпіння або досвіду, щоб зрозуміти реальні відмінності між пропозиціями однієї країни та іншої, і тому люди відмовляються від основних упереджень стосовно тої чи іншої країни, щоб облегшити процес прийняття рішення. Як і на комерційному ринку, «імідж бренду» забезпечує ярлик для інформованого рішення про покупку.

Зв'язки з громадськістю в сфері туризму є ключовим елементом маркетингової комбінації, яка полягає в «інструментах загального впливу», таких як відносини з засобами масової інформації, що реалізуються в прес-турах, конференції з туризму, ярмарки та експозиції, рекламні акції, спеціальні заходи. Створення позитивного іміджу, що може означати повагу та професіоналізм, повинно стати орієнтиром протягом усього цього процесу, оскільки суспільні відносини спрямовані на «створення» сприятливого клімату не тільки на рівні туристичного ринку, але і на рівні всього ансамблю, з усіма його внутрішніми та зовнішніми компонентами. Постійна передача повідомлень призначена для інформування споживачів про туризм, продукти, з наміром розвивати позитивне ставлення до продукту та компанії, відповідно для створення сприятливих змін в їх свідомості. З точки зору зв'язків із громадськістю, це означає управління комунікацією між компанією та цільовою аудиторією шляхом постійного та належного інформування про різні категорії аудиторій.

Матеріали для просування туристичних напрямків включають:

- журнали, брошури та туристичні довідники, які можуть містити інформацію про певні події, характерні для певної території або заплановані заходи (аудіовізуальні презентації, експозиції), правила поведінки для туристичної безпеки;
- карти та інформація про туристичні визначні пам'ятки;
- інформаційні центри у громадських приміщеннях, парках, магазинах, вокзалах та ресторанах;
- графічні дошки розміщені на туристичних доріжках.

У свою чергу, посібники для перекладача також відіграють важливу роль завдяки точності та узгодженості інформації, наданої під час туристичних схем. Акційні заходи, що виконуються у сфері зв'язків із громадськістю, не можуть бути ефективними без належної спеціалізації та підготовки співробітників, які можуть надавати якісні послуги та задовольняти очікування клієнтів. У цьому випадку зв'язки з громадськістю відіграють стратегічну роль не лише у залученні туристів до різних напрямків, а й у збереженні їх задоволеності після прибуття в відповідні місця призначення.

Як зазначив спеціаліст у сфері комунікації X. Гудвін: «Відповідальний туризм - це прагнення, яке може бути реалізоване по-різному, на різних ринках, що походять з регіону та в різних напрямках світу».

Бренди не повинні бути суто географічними. Іноді суто географічні бренди мають менший вплив і не можуть передати багатство різного досвіду. Тематичні бренди часто можуть бути більш потужними ніж географічні бренди, оскільки вони розповідають історію. Тематичні бренди можуть встановити прямий зв'язок з потенційними відвідувачами на емоційному рівні, через історію.

Прикладом потужного тематичного брендингу є рекламна кампанія однієї з самих престижних авіакомпаній світу «Malaysia Airlines». Бренд-менеджери використали тематичний підхід до цільових зацікавлених людей з тематикою паломництво / духовний туризм, винні маршрути.

Тематичне брендування включає вибір конкретної теми, зазвичай заснованої на інтереси певного сегмента, який об'єднує продукти та досвід, що пропонує пункт призначення в очах цього сегмента. Наприклад, люди, які цікавляться мистецтвом, кухнею, пригодами або культурою, вибирають бренди, які побудовані за цими темами. Тематичні бренди також можуть бути корисними, коли країна поділяє подібну географію та культуру з сусідами, що зменшує можливості для диференціації. Працюючи зі своїми аналогічними сусідами, цільовий пункт може встановити більший вплив, ніж це може в іншому випадку зробити самостійно, використовуючи значення, які вона поділяє з сусідами.

Тематичний брендинг важливий, оскільки люди різні. Більшість напрямків матимуть цілий ряд різних продуктів та досвіду, які зацікавлені в різних сегментах ринку з різними мотивами. Тематичне брендування дає можливість подорожам адаптувати свій маркетинг до окремих сегментів ринку. Вони можуть приймати форму таких тем, як пригоди, кухня, розкіш, спокій і т.д. Однак, важливо, щоб усі тематичні бренди відображали цінності бренда; інакше вони просто стануть збором «продуктів-аналогів».

Для туристичної індустрії національний імідж є принципово важливим. Туристичні агенції повинні «продати країну» широкій міжнародній аудиторії, звичайним споживачам, впливовим особам, а також фонову репутацію країни в кінцевому підсумку визначає, чи є цей процес «продажу» легким чи складним дорога або дешева, проста або складна - і чи стає вона поступово легше і більш ефективною з часом. Ось чому концепція цільового брендингу стала такою важливою. Мета «справедливості бренду» підсумовує ідею, що якщо місце, товар або служба набуває позитивну, потужну і тверду репутацію, попит зростає з неймовірною швидкістю - це відображає здатність місця або організації торгувати на здоровій біржі до тих пір, поки його імідж бренду залишається недоторканий. Власністю бренду також є «дозвіл», наданий лояльною споживацькою базою для компанії чи країни для продовження виробництва та розвитку свого асортименту, інновацій, спілкуючись та продаючи їх.

національний туристичний брендинг

Брендингові агентства можуть розвивати теоретичні основи для бренду (бренд особи, сутність, цінності тощо). Але якщо вони не будуть чітко зрозумілі менеджеру цільових брендів, чітко пояснювати бренд-партнерам і творчо інтерпретуватися в маркетингових комунікаціях, то вони не передадуть справжнього ажіотажу та привабливості місця призначення потенційним відвідувачам.

Брендинг - це не просто високопрофесійна телевізійна реклама та преса. Фактично, це верхівка айсберга, і це лише один із способів продемонструвати цінність бренду. Брендинг набагато важливіший, ніж може здатися на перший погляд.

Слід зазначити, що саме кампанія «Passionate People, Passionate Places», показує, як креативна інтерпретація цінностей бренду пристрасних людей та інтригуючої історії тягне за мету довести цю область до життя. Також духовні, чуттєві та екзотичні цінності Індії чітко проявляються та ефективно передаються в цій рекламі з її кампанії «Incredible India».

Знову ж таки, це відносно простий процес. Але він спирається на сильних бренд-менеджерів та креативних маркетологів та дизайнерів. Це стосується забезпечення цінностей бренду у всіх маркетингових комунікаціях. У найпростішому випадку, особливість бренду повинна витікати з кожного контакту, яку ціль має з потенційними відвідувачами, які маркетингові комунікацій, так і в тому, як відвідувачі випробовують цей продукт і ставляться до мешканців країни. Незважаючи на те, що останнє важче контролювати, відвідувач повинен підсилювати цінності бренду протягом всього свого досвіду в пункті призначення.

Люди прагнуть встановити емоційний зв'язок з місцем призначення. Незалежно від того, чи це відбувається завдяки знайомству, пригодам, вивченню нових навичок або досягненню нових поглядів, вони шукають досвід, який призводить до почуття особистої реалізації. Тому брендинг підприємств в туристичній індустрії дає можливість визначитися потенційним мандрівникам із місцем відпочинку та компанією, яка реалізує відпочинок.

Література

1. Бернет Дж. Маркетинговые коммуникации: интегрированный подход / Дж. Бернет, С. Мориарти. - СПб.: Питер, 2001. - 864 с.
2. Котлер Ф. Маркетинг от А до Я / Ф. Котлер - М.: Инфра-М, 1967. - С.105.
3. Лавлок К. Маркетинг услуг: персонал, технология, стратегия / К. Лавлок. - Ростов н/Д: Феникс, 2005. - 211 с.
4. Goodwin H. Taking Responsibility for Tourism / H. Goodwin - Woodeaton, Oxford: Goodfellow Publishers Limited, 2011.
5. Anholt S. Handbook on Tourism Destinations Branding / S. Anholt. - Madrid: World Tourism Organization and European Travel Commission, 2009. - 148 p.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.