Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Ільєнко Ю.І.
Матеріали конференції «Інформаційні технології у торгівлі,
ресторанному господарстві та сфері послуг». - м. Донецьк, 25 жовтня 2011 р.

Інтернет-технології в туризмі

Інтернет-технології в туризмі У сучасних умовах для підприємств індустрії туризму глобальна мережа Інтернет стає одним з найефективніших засобів комунікації і реклами. У зв’язку з цим з’являється завдання виявлення перспективних напрямів використання мережі Інтернет у практичній діяльності підприємств цієї галузі.

Багато компаній і підприємств впроваджують нові перспективні технології, програмні продукти і апаратне забезпечення. Це дозволяє їм різко підвищити ефективність свого бізнесу, витрачати менше, заробляти більше і отримувати кошти для подальшого інтенсивного розвитку бізнесу. Вже у багатьох турфірмах використовуються Internet-технології (e-mail, IP-телефонія, форуми, блоги тощо), сучасні глобальні комп’ютерні мережі Amadeus, Galileo, Worldspan, Appolo, Sabre, що використовуються для бронювати авіаквитків, місць в готелях, орендування автомобілів.

Прикладом туроператорів, що активно впроваджують інформаційні технології, є TURTESS. Компанія відкрила власний сервер в Internet (www2.turtess-online.com.ua), який щоденно оновлюється та через який клієнт отримує можливість не тільки передивитися цікаву для нього інформацію, але і одразу відправити замовлення на бронювання турпродукту. Замовлення одразу потрапляє відповідальному менеджеру з продажів. Фірма «Фантазія-Світ» добивається мінімальних термінів оформлення поїздок завдяки власній системі бронювання авіаквитків SVIT.AERO.

У сучасних умовах туристичні фірми можуть використовувати Інтернет такими способами: створити веб-сторінку, на якій розмістити інформацію про фірму і її послуги; розмістити на сайтах рекламу; приймати участь в групах з обміну новинами; спілкуватися за допомогою електронної пошти, ICQ, IP-телефонії; створити віртуальний тур.

Туристам доступні такі сервіси Інтернет:

- пошук інформації про компанію, тури тощо;
- пошук і он-лайн бронювання турів, готелів, авіа, з/д і автобусних квитків;
- оплата послуг з використання електронних платіжних систем;
- он-лайн страхування туристів;
- участь у тематичних групах в соціальних мережах;
- створення віртуальних туристичних агентств.

Веб-сайти компаній у своїй більшості відвідують молоді люди, які не є найвигіднішою аудиторією для бізнесу. Більш дорослі й платоспроможні клієнти воліють здобувати через Інтернет авіаквитки, але не турпакети. При цьому 70-80% відвідувань сайтів турагенств припадає на працюючих в цьому бізнесі менеджерів. Зі "сторонніх" відвідувачів приблизно 50% планують реально зробити покупку, а інші 50% мають на меті тільки збір необхідної інформації. Але практично всі сайти, що навіть не мають основною метою свого існування здійснення продажів, приводять покупців в офіс туристичної компанії.

Перешкодою до розвитку систем он-лайнових продажів у нашій країні сьогодні служить нерозвиненість електронних платіжних систем, а також механізмів оплати по банківських чеках і кредитним картам. Незважаючи на те, що інструменти безготівкової оплати для приватних осіб активно розвиваються, туристичні Інтернет-компанії не поспішають впроваджувати платіжні технології, тому що існує певна частка ризику понести великі витрати. Крім того, українські туристи звикли купувати путівки в офісі фірми, воліючи заплатити власне менеджерові та переконатися у надійності переказу коштів.

Унікальні властивості Інтернет дозволяють використовувати його як ефективний засіб для проведення рекламних кампаній. Дослідження показують, що реклама в Інтернет може впливати на користувачів туристичних продуктів навіть більш ефективно, ніж теле- або радіореклама. Згідно оцінкам спеціалістів, у 2010 році дохід від реклами в Інтернет збільшився на 15% і склав $26 млрд. Така ж тенденція властива і українському ринку.

Іншою проблемою для фірм індустрії туризму є пошук сайтів і інформації, що представляє маркетинговий інтерес для конкретної туристичної фірми. До основних ресурсів необхідної інформації відносяться розділи туристського профілю на сайтах загального призначення, туристичні портали України, сайти туристичних операторів та агентств тощо. Якщо сайт фірми достатньо добре відвідується, то можна провести анкетування відвідувачів. Але оскільки заповнення анкети потребує деяких зусиль, необхідна достатня мотивація для того, щоб змусити відвідувача сайту витратити декілька хвилин на її заповнення. Такою мотивацією може стати об’ява про розіграш путівки серед тих, хто заповнив анкету.

Іншим важливим напрямом використання Інтернет у туризмі є розвиток у останній час так званого віртуального туризму. Це може бути подорож по музеях або іншим видатним місцям, не покидаючи власний будинок з використанням комп’ютера. Такі подорожі здійснюють подвійний вплив на "віртуальних туристів" - вони не тільки піднімають їх інтелектуальний рівень, але і спонукають побачити в реальному світі те, що вони зустріли в Інтернет.

За допомогою Інтернет можна відвідати ряд музеїв в Україні (Києво-Печерська Лавра - www.lavra.ua; Національний музей історії Києва - www.nmiu.com.ua та ін.), в Європі (музей Лувр в Парижі - http://www.louvre.fr; музей Ермітаж в Санкт-Петербурзі - www.hermitagemuseum.org; Метрополітен Музей в Нью-Йорку - www.metmuseum.org, Архів Сальвадора Далі - www.daliarchives.com тощо). Інтернет також надає можливість побувати у різних частинах земної кулі, де встановлені численні веб-камери, наприклад, постежити за життям вулиць міста Донецьк - webcam.guru.ua/city/Doneck). Транслюючи зображення в Інтернет, туристичні фірми можуть заохочувати відвідувачів Інтернет відвідати певні готелі або курорти.

Таким чином, можливості глобальної мережі Інтернет дозволяють використовувати її як ефективний засіб у діяльності туристичних фірм, переді всім, в маркетингу. Використання он-лайнових операцій дозволяє туристській фірмі придбати нову аудиторію й охопити послугами значно більші території, відкрити нові форми роботи з клієнтами, забезпечити можливість постійної взаємодії з партнерами, а також отримати доступ до різних інформаційних джерел.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.