Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Косар Н.С., Кузьо Н.Є.
Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції
"Актуальні проблеми економіки та управління в умовах системної кризи"
(м. Львів, 29.11.2016 р.). - Львів: МАУП, 2016. - Ч.2. - 675 с. - C.341-345.

Просування регіонів як передумова успішного розвитку в'їзного туризму України

Наявні природні, рекреаційні ресурси, історичні та культурні пам'ятки, зручне місце розташування у центрі Європи створюють усі передумови для розвитку внутрішнього та в'їзного туризму. Проте у 2014 р. іноземні туристи витратили в Україні близько 1 млрд. дол., тоді як туристи з України у чотири разів більше коштів витратили за кордоном. Негативним явищем є те, що у 2014 р. кількість іноземців, які відвідали Україну з туристичними цілями скоротилася майже у два рази - з 25 млн. туристів до 13 млн. [1].

Негативно на розвитку туризму в Україні позначилися такі фактори як військові дії на Сході України, відсутність належної підтримки зі сторони держави (насамперед фінансування), бюрократія у сфері отримання українських віз (їх вартість у три рази більша за вартість отримання шенгенських віз і чекати на них необхідно понад два тижні), поганий стан українських доріг та неналежний стан готелів. Тільки 4% готелів в Україні мають офіційне право на розміщення постояльців, з більш ніж 4,5 тис. готелів в Україні свідоцтва є тільки у 190 [2].

Незважаючи на те, що військовий конфлікт поширюється лише на 6% території України, у іноземців побутує думка, що сьогодні небезпека існує на території усієї України. Тому важливо забезпечити належне просування туристичних продуктів на території України, її активну участь у світових виставках по туризму. Аналіз вторинної маркетингової інформації свідчить, що СНД займає серед іноземних туристів в Україні перше місце, але 70% всього турпотоку України становить внутрішній туризм. Серед «далекого зарубіжжя» переважають туристи з Європи, США, Близького Сходу [3].

Внаслідок відсутності бюджетного фінансування Україна не була представлена на низці туристичних виставок, зокрема на Міжнародній туристичній виставці, яка відбулася у 2015 р. в Мадриді (Іспанія). Туризм в Україні потрібно розвивати навіть в умовах воєнної агресії, про що свідчить досвід інших країн, зокрема Грузії, яка не припиняла фінансування цієї галузі навіть під час війни з Росією в 2008 р. [4].

Позитивним фактом можна вважати те, що тема розвитку туризму в Україні була піднята на парламентських слуханнях, які проходили 6 квітня 2016 р. та зібрали більше 700 учасників, серед яких були дипломати з 14 країн, зокрема з Австралії, Албанії, Білорусії, Болгарії, Грузії, Індонезії, Італії, Мальдівських островів, Молдови, Німеччини, Пакистану, Палестини, Туреччини, Узбекистану [1]. Це свідчить, що інтерес до туризму в Україні існує на світовому рівні.

Також нещодавно Міністерство економічного розвитку і торгівлі України створило Раду туристичних міст і регіонів України з метою координації взаємодії бізнесу, громадських організацій та державних органів у цій сфері [5].

Значна увага розвитку туризму приділяється на Закарпатті. Зокрема у виставках, які присвячені розвитку туризму і проходили протягом 14-17 січня 2016 р. у м. Брно у роботі павільйону «Україна туристична» взяли участь Управління туризму і курортів Закарпатської обласної державної адміністрації, Спілка сприяння розвитку сільського туризму Закарпаття, партнер управління туризму та курортів Інформаційно-аналітична служба «Європейсько-східний діалог» (м. Прага), а також заочно - туристичні підприємства та сільські садиби [6]. Крім того, у Закарпатті розроблена Програма розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016-2020 роки. Це дуже важливо, адже мережа оздоровчих, рекреаційних та туристичних об'єктів у Закарпатській області включає більше 400 санаторно-лікувальних та туристично-рекреаційних об'єктів; близько 400 сільських садиб, які готові надавати туристичні послуги; 21 туристично-інформаційний центр тощо [7].

Закарпаття, озеро Синевир

Активно туризм розвивається і у Львівській області, яка популяризує його також за кордоном. На початку 2016 р. Львівщина брала участь у міжнародній виставці «ІМТМ 2016» в Ізраїлі, де представляла такий вид туризму, як Roots Travel - відновлення родинних зв'язків. Були налагоджені контакти з деякими ізраїльськими турфірмами, які зацікавлені у відкритті нового туристичного напрямку - Львівщини [8].

Львів проводить активну роботу у сфері залучення туристів, оскільки тут знаходиться тут понад 50% надбань світової спадщини ЮНЕСКО, а також уже 16 років підряд збираються туристичні оператори зі всієї України та світу на Львівському міжнародному форумі індустрії туризму та гостинності [9]. У жовтні 2015 р. основним напрямком його діяльності була популяризація туристичних можливостей та маловідомих об'єктів України, демонстрація сучасних досягнень у сфері туризму та гостинності.

У 2015 р. розпочалося збільшення в'їзного туризму в Україну, кількість відвідувань у м. Львові становила 1,7 млн. осіб, при цьому переважали іноземці (близько 30% від загального числа) з Німеччини, Польщі, Туреччини, США, Канади, Австрії та Білорусі. У 2016 р. у м. Львові загалом очікують до 2 млн. туристів, серед яких багато тих, що шукають свої коріння в Австро-Угорській імперії [3]. Саме від належного просування окремих територій та України загалом залежать перспективи розвитку різних видів туризму у нашій державі.

Література

1. Розвиток туристичної індустрії [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://blogs.lb.ua/anna_romanova/332328_rozvitok_turistichnoi_industrii.html.
2. Абсолютна більшість українських готелів не має права приймати туристів [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://7dniv.info/society/73448-absoliutna-blshst-ukraiinskih-gotelv-ne-maie-prava-priymati-turistv.html.
3. Туристичні тренди-2016 в Україні та світі. Погляд з берлінської виставки [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.ukrinform.ua/rubric-politvcs/1981037-turisticni-trendi2016-v-ukraini-ta-sviti-poglad-z-berlinskoi-vistavki.html.
4. Туризм в Україні потрібно розвивати навіть в умовах воєнної агресії [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.unian.ua/society/1047622-trendom-2015-roku-bude-veloturizm-deputat.html.
5. Важливий захід для розвитку туризму відбувся в Ужгороді [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.carpathianroad.com/ua/article/full/317.
6. Про Закарпаття у Чехії розповіли кільком тисячам туристів [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://7dniv.info/tourism/69743-pro-zakarpattia-u-chehii-rozpovli-klkom-tisiacham-turistv.html.
7. Програма розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016-2020 роки [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.transcarpathiatour.com.ua.
8. Львівщина: новий курс на розвиток туризму [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://dyvys.info/suspilstvo/lvivschyna-novyj-kurs-na-rozvytok-turyzmu.html.
9. До Львова з'їхалися кращі туроператори України та світу [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zaxid.net/news/showNews.do?do_lvova_zyihalisya_krashhi_turoperatori_ukrayini_ta_svitu&objectId=1369990.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.