Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Костинян Христина Іллівна
Матеріали ІІІ міжнародної науково-практичної конференції
"Індустрія гостинності в країнах Європи". - 4-6 грудня 2009 р.
Сімферополь: ВіТроПринт, 2009. - 176 с. - С.42-43.

Фактори ціноутворення в туризмі

Фактори ціноутворення в туризмі Туризм сьогодні – це сфера соціально-економічного комплексу, яка в багатьох країнах перетворилась на індустрію, що бурхливо розвивається. Сьогодні кожне 7-е робоче місце в світі припадає на туристичний бізнес. У сучасних умовах економічний аспект у туристичному бізнесі знаходить особливу значущість і для ефективного ведення туристичного бізнесу, підприємець має бути обізнаним у питаннях економіки туризму, а особливо у питаннях ціноутворення у туризмі [1].

Актуальність дослідження зумовлена тим, що ціноутворення у туризмі – це комплекс заходів, зумовлених різноманітністю продукту, високим рівнем конкуренції та складністю чіткої оцінки майбутнього попиту.

Метою написання роботи є дослідження впливу факторів на ціноутворення в галузі туризму. Зокрема, розглянемо фактори, які вплинули у 2009 році на подорожчання туристичних путівок до Туреччини та Єгипту.

Основними передумовами подорожчання відпочинку у Туреччині є:

- підвищення інтересу до цієї країни з боку європейців, у зв’язку із широко обговорюваними перспективами вступу її до Євросоюзу. І саме на користь туристів з Європи розподіляються цінові приорітети;
- зростання цін на паливо та збільшення авіаційних зборів привели до подорожчання перельоту;
- зростання туристопотоку на береги Егейського та Середземного морів цілком виправдує підвищення цін клубними готелями, що бажають збільшити свій прибуток;
- велика кількість турецьких готелів перевела розрахунки з українськими туроператорами з долара на євро, це призвело до незначного, але все ж подорожчання цін.

Особливістю цього року є те, що зниження ціни на горящі путівки не таке значне, як у минулі роки. Раніше люди їздили на відпочинок восени мало, а нині бажаючих відпочити у цю пору вистачає. Причому всі хороші готелі заброньовані наперед. У вересні-жовтні не було звичного для багатьох обвалу цін на путівки та значного здешевлення турів до Єгипту та Туреччини ще й тому, що більшість туроператорів, які працюють за цими напрямками, - це російсько-турецькі та російсько-єгипетські, і вони вже закріпились на українському ринку. Але все ж таки найнижча ціна турів до Туреччини буде в кінці серпня - перші дні вересня. Це пов’язано із початком навчального року. Придбати семиденний тур на одного у цю пору можна буде від 500 доларів [3].

Єдиним способом для туристів заощадити на Туреччині залишаються так звані спецпропозиції, пов’язані з розкручуванням нових готелів: там власники готелів застосовують промо-тарифи.

Незважаючи на подорожчання відпочинку, саме Туреччина залишається найпопулярнішим місцем проведення відпустки в середньостатистичних українських туристів.

Щодо росту цін на відпочинок у Єгипті, то це подорожчання стало не тільки неприємним, але й неочікуваним. Відпочинок в цій країні, що традиційно вважався зимовим, у короткий термін виявився дорожчим, ніж турецький. На сьогодні єгипетський пакет уже подорожчав на 15%, а до травневих свят очікується подорожчання на 30%.

Настільки різкий стрибок цін насамперед пов'язаний із потраплянням на територію України вірусу каліфорнійського грипу, а також впровадження карантину. Щоб не захворіти, значна кількість людей виїжджала за кордон, де вірус не зафіксований, як наприклад, у Єгипті. Виїжджали цілими сім’ями, щоб запобігти захворюваності дітей та підлітків, а карантин на узбережжі Шар Мель Шейху та Хургади – що може бути краще? Отже, збільшилась кількість клієнтів і автоматично підвищилась ціна на відпочинок.

Також подорожчання ціни відпочинку у Єгипті, як і в Туреччині пов’язане з високою ціною на нафту і авіа білети. Кожне крісло в літаку обходиться туроператорам усе дорожче – до квітня 2010 року «націнки» зростуть на 90$ за квиток і за прогнозами фахівців це ще не межа. Але до кінця 2010 року тури до Єгипту повинні подешевшати, оскільки введуть додаткові рейси до цієї країни, а бажаючих там відпочити ще буде недостатньо [3].

Слід зазначити, що на сучасному ринку туристичних послуг при реалізації закордонних турів через інфляційні процеси, що відбуваються, туристична фірма може зазнати певних збитків при одержанні оплати туру в національній валюті, оскільки за час між оплатою туру і конвертацією туристичною фірмою отриманих гривень в іноземну валюту для розрахунку з фірмою, що приймає, може відбутися падіння курсу гривні.

Такий збиток для української туристичної фірми найбільш імовірний, коли оплата туру здійснюється за безготівковим розрахунком через банк, що подовжує термін надходження грошей. Тому туроператори до своєї остаточної ціни часто додає певну валютну надбавку, що нині у більшості діючих фірм оцінюється в розмірі до 5% від ціни пакету послуг [2].

Отже, можна зазначити, що подорожчання туристичних путівок у Туреччину і Єгипет вплинули такі фактори: підвищення інтересу до цих країн з боку європейців, фіскальна політика, підвищення цін на паливо, а також епідемія каліфорнійського грипу.

Список використаних джерел

1. Зорина Г.И. Основы туристической деятельности. – М.,2007.
2. Квартальнов А.В. Туризм как вид деятельности. – М., 2006.
3. Отдых в Турции и Египте значительно подорожает. – http://turpoisk.org.ua/news/3628/.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.