Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Кравчук Н.
Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні тенденції розвитку туризму». - Частина ІІ.
Миколаїв: ВП «МФ КНУКІМ», 2015. - 145 с. - С.52-53.

Стан і перспективи розвитку туризму в Миколаївському регіоні

Туризм проявляється як форма суспільного споживання специфічних благ, послуг та товарів, що об'єктивно розвинулась внаслідок соціологізації відтворювальної функції, утворивши галузь діяльності зі створення цього специфічного продукту та організації його споживання, яка за кінцевим призначенням та характером діяльності належить до споживчих галузей господарства.

Миколаївська область має унікальне географічне положення, яке визначається сусідством із чотирма областями - Одеською, Кіровоградською, Дніпропетровською та Херсонською, оточенням з півдня теплими водами Чорного моря, сприятливим помірно-континентальним кліматом, сприяє як економічному, так і природно-рекреаційному та туристичному розвитку.

Питання розвитку туристично-рекреаційного комплексу на Миколаєвщині - досить актуальне питання за умов ситуації, що склалась на сьогоднішній день.

Справжньою окрасою Миколаївщини є її природо-заповідний та природоохоронний фонд. На сьогоднішній день на території Миколаївської області знаходяться частина Чорноморського біосферного заповідника, два Національних природних парки «Бузький Гард» (регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя») та «Білобережжя Святослава» (регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська коса»),один природний заповідник (Єланецький степ), два регіональні ландшафтні парки (Приінгульський та Тилігульський) та 46 заказників.

На мою думку, найбільше уваги заслуговують Національний природний парк «Бузький Гард» та «Білобережжя Святослава».

Національний природний парк «Бузький Гард»

Гранітно-степове Побужжя - одна з найдавніших ділянок суші Євразії, яка не поринала в морські глибини вже протягом 60 мільйонів років та відігравала роль одного із центрів Причорномор’я. Звідси і знача кількість унікальних об’єктів живої природи. Територія надзвичайно багата на археологічні пласти. Всього у долині Південного Бугу між селами Мигія та Олександрівка виявлено 98 археологічих пам’яток.

Територія парку тісно пов’язана з останнім у Європі світським лицарським орденом - Військом Запорозьким Низовим та його державою, знаменитою на весь світ Запорозькою Січчю.

Каньйон Південного Бугу має унікальний рекреаційно-оздоровчий потенціал. Тут зосереджені значні запаси лікувальних радонових вод. В урочищі Протіч розташована одна з найкращих у Європі природних трас водного слалому. Територія парку є об’єктом наукових досліджень, місцем пізнавальних і навчальних екскурсій, базою для проведення рольових практик.

Кінбурнська коса - смужка суші, яка тягнеться зі сходу на захід паралельно материку, відокремлюючи Дніпро-Бузький лиман від Чорного моря. Цей півострів довгий (близько 40 кілометрів) і вузький, найширше місце коси - не більше десяти кілометрів, а у найвужчому місці однією ногою можна стати в море, а іншою - у лиман. Тут спостерігається значна кількість ендемічних рослин, а також рідких і зникаючих видів, що знаходяться під охороною.

Миколаївська область має вигідне фізико-географічне положення для розвитку туристичної галузі. Клімат помірно-континентальний з м'якою зимою і жарким посушливим літом. Корисні копалини представлені головним чином нерудним комплексом.

У Миколаївській області функціонує потужна транспортна система до складу якої входять: залізничний, автомобільний, морський, річковий, трубопровідний, електронний та повітряний транспорт.

Область має потужні природно-рекреаційні ресурси: сприятливі кліматичні умови, значні водні ресурси, у тому числі акваторія Чорного моря та лимани, багатий та різноманітний тваринний та рослинний світ.

Наявність вищенаведених ресурсів дає можливість для розвитку багатьох видів активного туризму - пішохідного, велосипедного, кінного, дайвінгу, яхтингу. Також пріоритетним є розвиток зеленого туризму.

На жаль, в Миколаївській області існують певні проблеми, які пов'язані з екологічним станом території, недостатнім фінансуванням туристичної галузі та застарілою ресурсною базою.

Проте в краї є всі необхідні складові для розвитку туристичної індустрії: сприятливі економічні та природні умови, потужна рекреаційна база, трудові ресурси. Тому автор може констатувати що Миколаївська обл. є перспективним регіоном для розвитку туризму, але її туристичний потенціал можна використовувати набагато ефективніше.
© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.