Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Мазур І.В., Дьоміна В.М.
Матеріали конференції "Актуальные достижения европейской науки-2013"

Перспективи розвитку туризму в Миколаївській області

Із кожним роком розвиток туризму в Україні набуває все більших обертів. Щороку нашу державу відвідує в середньому 17 млн. іноземців, більшість яких є громадянами країн СНД, а третина приїжджає з ЄС. Україна є одним зі світових лідерів з міжнародного туризму і за даними Всесвітньої організації туризму посідає вагоме місце за кількістю відвідувань щороку. Таким чином, туристична галузь має надзвичайно важливе значення для економіки нашої держави, а розвиток цієї сфери суспільного життя повинен стати одним із пріоритетних завдань на найближче майбутнє [1].

Миколаївська область має невикористані рекреаційні та туристичні ресурси, тому є однією з перспективних для розвитку туризму в Україні. Його потенціал та можливості формують морське побережжя, чисте навколишнє середовище, багато культурна та історична спадщина.

У регіоні налічується 205 санаторно-курортних та оздоровчих закладів, серед яких є санаторії і пансіонати відпочинку. В містах області функціонують поряд 50 готельних установ. Кількість оздоровлених осіб в області щорічно зростає. Кількість відпочиваючих в 2000 році склала 98947осіб,а в 2011році - 117798 осіб,тобто збільшилась в 1.2 рази [2].

Однак, динаміка туристичних потоків демонструє гіршу ситуацію. Кількість туристів, обслугованих суб’єктами туристичної діяльності за період 2000-2011 роки, скоротилася з 34536 осіб до 28739 осіб, також в 1,2 рази. Що стосується іноземного туризму, то тут спостерігається стале негативне сальдо. Кількість туристів-громадян України, які виїжджали за кордон, перевищує кількість іноземних туристів, що відвідало Миколаївський регіон (рис. 1). При цьому кількість останніх від року до року суттєво зростає, а кількість іноземних туристів коливається біля спадаючого тренда приблизно в 4600 осіб.

Динаміка туристичних потоків Миколаївської області
Рис. 1. Динаміка туристичних потоків Миколаївської області

Причин, які перешкоджають розвитку туризму в Миколаївської області, накопичилось багато. Основними з них є несприятлива державна політика, нерозвиненість туристичної інфраструктури та низький рівень матеріальної бази.

В Миколаївській області багато недоторканих природних об’єктів, які змогли б залучати відвідувачів. Позитивний імпульс розвитку туризму може дати проект «Туристичне Приінгулля» , маршрут якого «Миколаїв - Мар’ївка - Пелагеївка - Софіївка - Баратівка - Миколаїв». Крім цього проекту в області існують садиба «Острівець» (Вознесенський район), гостьовий дім - Страусина ферма «Кременівський страус» (Веселинівський район), музейний комплекс козацької слави та воєнної техніки (Южноукраїнськ), поріжки(Вознесенськ), Мигея (Первомайський район) та інші об’єкти.

Також перспективним для області є зелений туризм. Він дає поштовх для відродження й розвитку традиційної культури: народної архітектури, мистецтва, промислів - усього, що складає місцевий колорит. Сільський відпочинок за рахунок збереження етнографічної самобутності репрезентує Україну світові й приваблює іноземних туристів.

Як передумову успішного розвитку відпочинку в сільських етнографічних районах треба розглядати формування ідеології відродження й розвитку всього спектра традиційної культури, починаючи від форм господарських занять до надбань духовної сфери, що діятимуть як сприятливі чинники для індивідуального відпочинку в етнографічних районах України. І тим самим за рахунок зеленого туризму відбуватиметься процвітання економіки.

Тому потрібно розвивати наявні туристичні ресурси області, залучати інвестиції для розвитку об’єктів відвідування та проводити рекламну кампанію як на рівні України, так і на міжнародному ринку туристичних послуг.

Список використаних джерел

1. Бутко М. П. Розвиток мережі шляхів автомобільного сполучення та її роль у зміцнені туристичного потенціалу України / М.П. Бутко, И.О. Аншугіна // Регіональна економіка. - 2011. - №2. - С.23
2. Статистичний щорічник Миколаївської області за 2011 рік. ч.І. - Миколаїв: Головне управління статистики в Миколаївській області, 2012. - 620 с.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.