Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Гайке Мунд, Юрій Шейко

Культурні столиці Європи-2016: Вроцлав і Сан-Себастьян

Більш відмінними два міста навряд чи могли би бути. Для баскського Сан-Себастьяна туризм є найважливішою галуззю. Польський Вроцлав вбачає своє призначення у наведенні мостів між Заходом та Сходом.

Сан-Себастьян - місто в Країні басків

Адміністративний центр провінції Гіпускоа, що в Країні басків на півночі Іспанії, не пов'язаний з видатними іменами та не може похвалитися ефектними шоу. Керівництво міста Сан-Себастьян хоче використати культуру для того, аби загоїти політичні рани, завдані терористичною діяльністю підпільної баскської організації ЕТА. "Місто потребує чогось, щоби подолати травму", - говорить Пабло Берастегуі, директор проекту Сан-Себастьяна як культурної столиці-2016. Тому всіх мешканців та гостей міста, переконаний він, варто залучити до запланованих культурних заходів.

Одним з ініціаторів є іспанський зірковий кухар Педро Субіхана. Він, як один із зачинателів "Нової баскської кухні", вже протягом багатьох років привертає значну увагу до Сан-Себастьяна. Субіхана гордий, що його рідне місто цього року як культурна столиця Європи опинився у центрі уваги світової громадськості: "У нашому місті і так завжди було багато культурних ініціатив", - зауважує він.

пляж La Concha у Сан-Себастьяні
Відомий пляж La Concha у Сан-Себастьяні притягує багато туристів

Крім місцевої кухні, Сан-Себастьян може запропонувати багато інших туристичних атракцій: пляжі, широкі алеї та розкішні палаци. Раніше іспанські королі рятувалися від мадридської спеки у своїй літній резиденції в цьому місті, розташованому на узбережжі Біскайської затоки. А лише один відомий пляж La Concha притягує щороку понад півмільйона туристів.

Орієнтоване на майбутнє: університетське місто Вроцлав

Південно-західне польське місто Вроцлав на Одері хоча і має бурхливу історію, відзначається при цьому мультикультурністю. Німецька спадщина, пов'язана передусім з утечею та виселенням німецького населення з колишньої столиці Сілезії після завершення Другої світової війни, вже давно стала частиною місцевої культурної ідентичності. "У міста є історія, яку можна розповісти", - наголошує Магдалена Бабішевська, речниця організаційного комітету проекту Вроцлава як культурної столиці.

старе місто Вроцлав
Старе місто: Вроцлав може запропонувати і старовину, і сучасне

З економічної точки зору Вроцлав більше покладається на галузі, орієнтовані на майбутнє. Університетське місто робить ставку в першу чергу на розвиток IT-індустрії та близькість до німецьких економічних партнерів, які спрямовано інвестують у Польщу. Керівництво міста сподівається завдяки культурним заходам протягом року подвоїти кількість відвідувачів Вроцлава. На його думку, 2016 рік має стати часом, коли більше людей долучатиметься і до відпочинку, і до роботи у місті. "Наші пропозиції розраховані не лише на гостей, але і на жителів міста", - зазначає Бабішевська.

старовинний трамвай у Вроцлаві
Атракція не лише цього року: старовинний трамвай у культурній столиці Європи-2016 року Вроцлаві

Історія культурних столиць Європи сягає 1985 року

Європейський Союз присуджує звання "Культурної столиці Європи" з 1985 року. Метою ініціативи є "підкреслити багатство та розмаїття культур в Європі", - так звучить офіційне формулювання. Йдеться також про те, щоб удосконалити імідж міст та надати громадам нагоду представити свої культурні особливості. З 2004-го щороку обирають не менше двох міст. Першою культурною столицею Європи у 1985 році були Афіни, а Західний Берлін у 1988 році став першим німецьким містом, яке здобуло це звання. У 2015-му столицями були Пльзень у Чехії та Монс у Бельгії.

Джерело: Deutsche Welle.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.