Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Миронец Д.
Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні тенденції розвитку туризму». - Частина ІІ.
Миколаїв: ВП «МФ КНУКІМ», 2015. - 145 с. - С.66-67.

Волонтерський туризм: проблеми, пошуки, перспективи

волонтерський туризм Загальновідомо, що туризм - тимчасовий виїзд людей за межі свого місця проживання терміном від 24 годин до року в залежності від мети поїздки. Волонтери - добровільні помічники, які займаються громадською діяльністю, працюють у сиротинах притулках, школах, будинках престарілих тощо. Волонтер може вирішувати рід свого заняття, спрямування волонтерської служби. Для прикладу необхідно ознайомитись з проектними базами в Інтернеті. Проекти бувають археологічного, екологічного, фестивального, театрального та інших напрямків.

Сьогодні, у час розквіту капіталістичної думки, економія грошових ресурсів стоїть у пріоритеті - люди бажають отримати все одразу і подешевше. Враховуючи цю особливість, компанії, які приймають до себе волонтерів бажають заощадити на трудових ресурсах та отримати у своє розпорядження людину, яка може і бажає виконувати ті чи інші обов’язки відповідально та своєчасно. У свою чергу приймаючі компанії забезпечують волонтера усім необхідним: кошти на їжу та розваги, кімната чи квартира з усім необхідним (Інтернет, пральна машина, ліжко, душ, тощо), проїзний квиток чи велосипед, оплачувана відпустка, семінари, мовні курси, курси персонального та професійного розвитку, а також кошти за білети та медичну страховку. Зрозуміло, що європейські волонтери з України та інших країн, що розвиваються, відчувають себе комфортно в умовах економічної кризи.

Волонтерські програми діляться за часом на декілька типів:

- короткострокові (до 2-х тижнів);
- середньострокові (до 6-ти місяців);
- довгострокові (рік і більше).

Кожний волонтер сам обирає оптимальний термін.

Проблеми, з якими зустрінеться волонтер за межами своєї країни, напряму залежать від його соціальної позиції, рівня пристосування, реакції та психологічної, моральної і фізичної підготовки. Людина, яка пристосувалась, зможе повноцінно розвити свої персональні та професійні якості і піднятись на ступінь вище у саморозвитку.

Головні проблеми у волонтерській діяльності на основі досвіду:

1. Проблеми, пов’язані з зоною персонального комфорту та відчуттям ізольованості. Не факт, що Ви зможете знайти справжніх друзів, і не будете відчувати себе ізольованою персоною. Існують люди, котрі все ж порушують контракт і їдуть додому. Це - найпоширеніший приклад непрофесіоналізму та непідготовленості персони до волонтерських служби.
2. Проблема розуміння. Найважнішим фактором у становленні особистості є розуміння. Нерозуміння ситуації може бути пов’язано із нерозумінням мови. Додамо до цього важливість моментальної реакції. Але ця проблема з часом минає.

Існує багато тренінгів та семінарів, які допоможуть недосвідному волонтеру стати на шлях успіху. У наш час кількість організацій, що потребують роботу волонтерів постійно зростає. Отже з кожним днем шанси знайти «свій» проект збільшуються, але потрібно врахувати і конкуренцію за місце у проекті. В Україні безпосередніми лідерами серед молодіжних волонтерських організацій є «Альтернатива V», яка базується у місті Київ, та «Іскра» у Миколаєві.

Після того, як Ви станете членом волонтерської організації, варто обрати «свій» проект, який розкрив би Ваш потенціал у повному обсязі. Наступним кроком буде підготовка документів, написання мотиваційного листа. Якщо Вам пощастило, і ви взяли участь у театральному проекті, то будьте готові до справжнього життя артиста. Подорожі, концерти, виступи, виставки, музеї, театри, опери та багато іншого буде відкритим для Вас. Волонтерська служба допоможе проявити себе і пізнати світ. Потрібно зрозуміти, що волонтерська діяльність направлена перш за все на покращення життя у всьому світі. Ця ступінь розвитку потрібна кожній людині.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.