Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Миронов Ю.Б., Омелянчук К.В.
Матеріали наукової конференції "Актуальні проблеми економіки
і торгівлі в сучасних умовах євроінтеграції" (м. Львів, 10-11
травня 2018 р.). - Львів: ЛТЕУ, 2018. - 386 с. - С.220-222.

Особливості рекламної діяльності туристичних агентств у мережі Інтернет

За сучасних умов одним із найефективніших засобів масової інформації є глобальна комп’ютерна мережа Інтернет. Для туристичних агентств вона є оптимальним засобом реклами. Мережа здатна з мінімальними витратами розповсюдити інформацію мільйонам користувачів про діяльність підприємства, його послуги, ціни, акції. Значною перевагою реклами в Інтернеті є те, що потенційний турист може прочитати відгуки про туристичні дестинації, готелі, ресторани, переглянути фото- та відеоматеріали. На сайті може відбуватися презентація туру, проводитися підбір готелів та навіть укладатися угода між туристом та турагентством. Перевагою поширення рекламної інформації в Інтернеті є те, що існує можливість оновити її коли завгодно, підтримуючи актуальність даних без затримки та додаткових суттєвих витрат.

реклама діяльність турагентств в Інтернеті

Особливості Інтернету дають змогу застосовувати його як продуктивний засіб для проведення рекламних кампаній. Рекламу в мережі Інтернет можна розміщувати таким чином:

1) засобами контекстної реклами, зміст якої залежить від запитів користувачів у пошукових системах, а також їх зацікавлень. Наприклад, якщо турист здійснював пошук інформації за запитом «тури в Єгипет», у подальшому йому буде транслюватися реклама турів в Єгипет, єгипетських готелів, екскурсій по Єгипту і т.п.;
2) засобами банерної реклами, за якої графічні банери розміщуються на популярних сайтах і порталах, а прямої прив’язки до тематики сайту чи зацікавлень його відвідувача немає;
3) розміщення рекламної інформації у соціальних мережах, яку, зокрема, можна таргетувати цільовій аудиторії за віком, статтю, регіоном, що дозволяє значно підвищувати ефективність рекламних звернень.

Туристичні агентства для просування свого продукту та спілкування з потенційними клієнтами в мережі повинні виконати наступні дії:

- створити веб-сайт та зареєструвати групи (спільноти, сторінки) у соціальних мережах Facebook, Youtube, Instagram, Telegram та ін.;
- розмістити рекламу, інформацію про акції, ціни тощо;
- брати участь в обміні новин у соціальних мережах та публікувати за їх допомогою новини;
- розсилати новини та спілкуватися за допомогою електронної пошти [2].

Як правило, початком безпосередньої рекламної комунікації з потенційним туристом стає веб-сайт підприємства або його сторінка у соціальній мережі. Основна вимога - майстерно та лаконічно подавати інформацію на ній. Адже це формує статус та думку про туристичне агентство, дає змогу користувачу задовольнити свої інформаційні потреби та інтереси.

Варто враховувати, що у більшості випадків люди шукають інформацію про послуги й ціни на них. Додатково подається інформація про інфраструктуру туристичної дестинації, презентації готелю, курорту, фото-, відеоматеріали тощо. Популярним джерелом інформування стали віртуальні тури: наприклад, це може бути кругова панорама місця зі звуком та іншими мультимедійними елементами.

Сторінка туристичного агентства повинна сприяти збільшенню продажів туристичних продуктів. Сучасні технології, які застосовуються на веб-сайтах та сторінках у соціальних мережах дозволяють моніторити активність користувачів, отримувати про них різноманітну статистику (по віку, регіонах проживання та ін.).

Важливе значення, на нашу думку, має продумана побудова та грамотне наповнення веб-сторінки, що суттєво підвищує ймовірність контакту з потенційними туристами. У зв’язку з цим веб-сайт має турагентства повинен містити таку інформацію про:

- тури, які пропонуються турагентством з повною та актуальною супутньою інформацією про дестинацію, її визначні пам’ятки, можливості харчування, громадський транспорт, місцеві традиції і т.п.;
- актуальні ціни, акції, знижки;
- місцезнаходження туристичного агентства, контактні дані;
- головні досягнення турагентства, його історію, керівництво, персонал.

Ефективними засобами, що дозволяють туристичним агентствам здійснювати індивідуальні комунікації за допомогою Інтернету, є електронна пошта (e-mail) та програми обміну повідомленнями (месенджери), такі як Viber, Facebook Messenger, WhatsApp та ін. Цей вид просування інформації дозволяє у максимально короткі терміни актуалізувати комунікацію із клієнтом (він має змогу перейти на веб-сайт туристичного агентства, де може дізнатися актуальну інформацію та навіть зробити замовлення туристичного продукту).

Надзвичайно актуальним питанням, яке вимагає ґрунтовного опрацювання, є особливості пошуку інформації туристичного характеру в мережі Інтернет по запитах, що представляють маркетинговий інтерес для конкретного туристичного агентства, оскільки пошукові технології постійно змінюються, а кожна турагенція зацікавлена у тому, щоб саме її веб-сайт перебував на верхніх позиціях у результатах пошуку пошукових систем по потрібних запитах. Наприклад, якщо турагентство спеціалізується на реалізації турів у Марокко, але по пошуковому запиту «тури в Марокко» веб-сайт агентства перебуває на 30-ій позиції у результатах пошуку після інших конкуруючих турфірм, то малоймовірно очікувати відчутний потік відвідувачів на сайт саме по такому запиту. Для покращення позицій веб-сайту турагентства у результатах пошуку доцільно використовувати технології пошукового просування сайтів (SEO - search engines optimization) [3].

За останні роки активно почав розвиватися так званий «віртуальний туризм», під яким розуміють подорожі по визначних місцях, мальовничих куточках світу з використанням комп’ютера та мережі Інтернет, не залишаючи дому [1]. На нашу думку, його не можна вважати повноцінним туризмом, позаяк під туризмом розуміють тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях, що віртуально здійснити неможливо. Разом з тим, така активність може розширити світогляд туриста, а головне - заохотити людину відвідати те, що вона побачила у «віртуальній реальності». Показуючи фото- та відеоматеріали у мережі Інтернет, туристичні агентства додатково мотивують потенційних туристів звертатися до них, щоб побувати у тих місцях, які вони побачили на екранах своїх комп’ютерів.

Таким чином, можливості глобальної комп’ютерної мережі Інтернет дозволяють туристичним агентствам ефективно використовувати інструменти реклами для реалізації своєї маркетингової політики.

Список використаних джерел

1. Гадецька З.М. Сучасні Інтернет-технології, що застосовуються в туристичній індустрії / З.М. Гадецька, Н.Л. Костьян [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.rusnauka.com/11_EISN_2010/Informatica/64382.doc.htm.
2. Миронов Ю.Б. Основи рекламної діяльності / Ю.Б. Миронов, Р.М. Крамар. - Дрогобич: Посвіт, 2007. - 108 с.
3. Просування туристичного сайту [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://seolife.in.ua/2012/09/prosuvannya-turystychnoho-sajtu.html.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.