Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

П’ятковська Оксана Романівна
Матеріали ІІІ міжнародної науково-практичної конференції
"Індустрія гостинності в країнах Європи". - 4-6 грудня 2009 р.
Сімферополь: ВіТроПринт, 2009. - 176 с. - С.128-129.

Взаємозв'язок між туристичним бізнесом і нелегальною трудовою міграцією громадян України до ЄС

трудова міграція З-поміж зростаючої кількості громадян України, які щороку з різною метою мають можливість виїздити за межі держави, переважну їх більшість становлять українські трудові мігранти. Активізація і зростання масштабів трудової міграції громадян України за кордон останніми роками (за різними даними від 2 до 7 млн. осіб) набула надзвичайної актуальності й гостроти, здійснюючи значний вплив на соціально-економічну, політично-правову ситуацію в Україні загалом, так і у відносинах з країнами-реципієнтами українських трудових мігрантів.

Аналіз причин міграційних процесів у світі і в Україні дає підстави стверджувати, що для нашої країни міжнародна трудова міграція залишатиметься ще впродовж тривалого часу однією із визначальних характеристик суспільного та соціально-економічного життя, справляючи безпосередній вплив на стан дотримання громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав українських громадян.

Найбільшою загрозою для розвитку добросусідських відносин між ЄС та Україною є нелегальні трудові мігранти. Виходячи з існуючої нормативно-правової бази ЄС, до нелегальних трудових мігрантів можемо відносити не лише мігрантів, які перетинають кордон незаконним шляхом з метою працевлаштування, але й мігрантів, які легальним способом перетинають кордон, однак їх законне перебування стає нелегальним, коли особа працевлаштовується або здійснює підприємницьку діяльність, що не передбачено в’їзною візою.

За даними соціологічного дослідження, проведеного у 2005 р., 52,3% українських трудових емігрантів до ЄС виїхали туди за туристичною візою. Таким чином, ми можемо стверджувати, що серед українських туристів, які подорожують до країн ЄС, значну частину складають саме нелегальні трудові мігранти. Своєю чергою, саме розвиток туристичного бізнесу дає можливість потенційним нелегальним трудовим мігрантам відкривати туристичні візи. Тому ми чітко прослідковуємо взаємозв’язок між туристичним бізнесом і нелегальною трудовою міграцією.

У зв’язку зі зростанням потоків нелегальної трудової міграції ЄС починає ускладнювати вимоги щодо отримання туристичних віз та створює більш жорсткі умови візового режиму, внаслідок чого виникають проблеми для подальшого розвитку туристичного бізнесу в Україні.

З метою зменшення потоків нелегальних трудових мігрантів, які попадають з України до ЄС шляхом отримання туристичних віз, необхідно:

1. Посилити контроль за виконанням та підвищити рівень відповідальності за порушення статті 13 Закону України «Про туризм», де зазначено, що «…органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи в межах своїх повноважень вживають заходів, спрямованих на … заборонення використання туризму з метою незаконної міграції, сексуальної, трудової та інших видів експлуатації громадян».
2. Активізувати зусилля щодо ведення ефективного моніторингу та статистичних оцінок міграційних потоків, зокрема туристичних; зобов’язати туроператорів та турагентів негайно повідомляти відповідні органи влади про тих осіб, які не повернулися з туристичного маршруту.
3. Створити єдиний централізований орган виконавчої влади в сфері міграційної політики. Серед усіх інших повноважень надати йому право здійснювати контроль за роботою Державної служби туризму і курортів України, особливо в частині надання та позбавлення ліцензій на туроператорську та турагентську діяльність.
4. Налагодити співпрацю між турфірмами і структурами, які мають ліцензію на надання послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, з метою скерування потенційних трудових мігрантів до установ, які можуть надати їм фахову допомогу в отриманні трудової візи.
5. Укласти угоди з державами, які мають з Україною спільний кордон щодо режиму спрощеного перетину кордону та механізму легального працевлаштування громадян України на підприємствах у прикордонних областях (15 областей України мають статус прикордонних). Забезпечити обмін відомостями щодо вакансій на підприємствах прикордонних сусідніх країн.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.