Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Польовська В., Холявка В.
Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції
"Економіко-соціальні відносини в галузі фізичної культури
та сфері обслуговування" (м. Львів, 11-12 травня 2017 р.)
Львів: ЛДУФК, 2017. - 168 с. - С.71-73.

Аналіз видів маркетингу в соціальних мережах у туристичній індустрії

маркетинг в соціальних мережах у туристичній індустрії Як сучасники ери Інтернет-маркетингових комунікацій, ми маємо можливість спостерігати за активним розвитком нового комунікативного горизонту, який зосереджений на використанні соціальних мереж, онлайн комунікацій, блогів, віків та іншої схожої онлайн-діяльності. Відомо, що успішне розроблення та запуск веб-сайту самі собою ще далеко не забезпечують відвідуваність цього сайту потенційними покупцями пропонованих товарів та послуг. Як і на офлайн ринку товарів та послуг, для їх успішного збуту необхідне використання інструментів маркетингу та, передусім, генерування трафіку, що формуватиме попит.

У фокусі глобальних прогресивних маркетингових стратегій у туристичній індустрії є здійснення маркетингової діяльності в соціальних мережах. Основними видами такої діяльності на теперішній час є контент-маркетинг, блог-маркетинг, мережеві онлайн-закладки та відео-маркетинг у туристичній індустрії [1].

Facebook, YouTube, Twitter - найвідоміші соціальні мережі для маркетингу сфери туризму та готельно-ресторанного бізнесу, які використовуються для здійснення піару, просування, підвищення продажів.

На відміну від традиційних медіа-каналів, які забезпечують в основному односторонній потік інформації «зверху-вниз», соціальні мережі дають можливість унікальної передачі інформації у всіх напрямах як на глобальному, так і на локальному рівнях.

Контент-маркетинг у туристичній індустрії є важливим інструментом для забезпечення трафіку, а також для підвищення рейтингу Інтернет-сторінки. Незамінним елементом кожної онлайн-маркетингової стратегії є реклама туристичних маршрутів, туристичних фірм чи туристичних бізнес-заходів. Тисячі унікальних статей, поданих і поширених у сотнях контент- й e-zine директорій можуть значно підвищити популярність веб-сайтів, що пропонують туристичні послуги. Надзвичайно актуальним завданням для представників вітчизняного ринку туристичних послуг та готельно-ресторанного бізнесу є створення унікальної підбірки статей та подача їх у контент-директорії, що пов’язані з туристичною індустрією. У результаті цього сотні тематичних лінків зможуть значно підвищити пошукові позиції та результати рейтингу у провідних пошукових системах, як наприклад, Google або Yahoo. Своєю чергою така діяльність забезпечить безкоштовний цільовий трафік на відповідному веб-сайті.

Додатково до контент-маркетингу, блог-маркетинг у туристичній індустрії дуже ефективно допомагає просувати певні туристичні дестинації і маршрути, туристичні фірми та комерційні заходи у сфері туризму. Публікування онлайн різноманітних унікальних статей у сотнях туристичних блогів є дуже ефективним інструментом маркетингу як для одночасного розвитку цілеспрямованого трафіку на певному веб-сайті, так і для підвищення рівня його пошукових позицій через відповідні лінки (т.зв. one-way back лінки).

Мережеві онлайн-закладки у туристичній індустрії є одним із найшвидших методів для користувачів Інтернету для організації, поширення і управління наявними тепер веб-ресурсами, як от інструменти оптимізації сайту в пошукових системах search engine optimization (SEO).

Пошукова оптимізація сайту (SEO) актуальна разом зі збільшенням асортименту, номенклатури продукції, спектра наданих послуг, локалізації, поліпшення веб-сайт-інтерфейсу, UI/UX дизайну, розширенням конфігурації сервісного обслуговування власних веб-сайтів туристичних компаній, їх персоналізацією з одночасним просуванням у соціальних мережах [2].

Більшість сервісів з мережевих онлайн-закладок підтримує користувачів Інтернету в організації їх закладок з неформальними тегами, такими як туризм, подорожі, маркетинг і т.д. Такі теги насправді просувають туристичний бізнес і роблять його більш наочним і більш помітним для пошукових систем. Одними із провідних пошукових сайтів у сфері туризму є StumbleUpon, Delicious, Yahoo!Buzz, digg [1].

Відеомаркетинг у туристичній індустрії є ще одним цікавим видом маркетингу та використовується не лише в соціальних мережах, але й на веб-сайтах самих туристичних компаній. Сьогодні існує багато відеосайтів, де користувачі Інтернету вже активно дивляться відео онлайн [1]. Грамотно розміщене відео про туристичну компанію або маршрут може мати набагато більше шансів у просування туристичного сайту на перші позиції в результатах пошукових систем, ніж інші традиційні техніки SEO. На жаль, багато компаній або ігнорують відео повністю, або ж тільки подають адреси сторінок, де розміщене їх відео, але не саме відео.

Формування бренду туристичної компанії та дестинації неможливе без грамотного використання маркетингу в соціальних мережах у поєднанні з послідовним контентом та дизайном із використанням проаналізованих вище видів маркетингу в соціальних мережах.

Список використаних джерел

1. The Respected Voice of Tourism [Electronic resource]. - Access mode:http://www.tourism-review.com/social-media-marketing-in-tourism-industry. - Р.659.
2. Польовська В.Т. Електронна комерція в Україні: маркетингові аспекти розвитку / В.Т. Польовська, В.З. Холявка, О.Б. Василиця // Сучасні проблеми інформатики в управлінні, економіці, освіті та подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи: матеріали ХV Міжнар. наук. семінару. - Київ, 2016. - С.223-226.
3. Миронов Ю.Б. Особливості просування туристичних веб-сайтів у мережі Інтернет / Ю.Б. Миронов, І.І. Свидрук // Наука III тисячоліття: пошуки, проблеми, перспективи розвитку: матеріали І Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Бердянськ, 20-21 квітня 2017 р.). - Бердянськ: БДПУ, 2017. - Ч.1. - 354 с. - С.133-135.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.