Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Семенова Я.В.
Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні тенденції розвитку туризму». - Частина ІІ.
Миколаїв: ВП «МФ КНУКІМ», 2015. - 145 с. - С.107-109.

Використання водного потенціалу Миколаївщини в сфері рекреаційного туризму

Впродовж останньої чверті XX ст. і початку XXI ст. туризм став однією з провідних галузей світової економіки. Невід’ємною складовою світового туристичного процесу є вітчизняна туристична галузь. Миколаївська область має невикористані рекреаційні та туристичні ресурси, дослідження цієї проблеми є перспективним для подальшого розвитку туризму в Україні.

Більша частина Миколаївської області лежить у межах Причорноморської низовини. На півночі простягаються Подільська височина (правобережжя Південного Бугу) та Придніпровська височина (лівобережжя Південного Бугу). Глибоко в суходіл вдаються Дніпровсько-Бузький, Березанський, Тилігульський та Аджигольський лимани. До території області належать острів Березань і Кінбурнська коса. Її унікальне географічне положення, яке визначається сусідством із чотирма областями - Одеською, Кіровоградською, Дніпропетровською та Херсонською, оточенням з півдня водами Чорного моря, сприяє як економічному, так і природно-рекреаційному та туристичному розвитку.

Сприятливі кліматичні умови спричинили виникнення на Чорноморському узбережжі, порізаному лиманами, трьох розвинутих курортних зон відпочинку - Коблево, Рибаківка, Очаків.

Очаків справедливо називають маленькою перлиною Північного Причорномор'я. Він розташований там, де води Чорного моря зливаються з водами Дніпро-Бузького лиману. Щороку влітку населення Очакова збільшується в багато разів - туристи, екскурсанти й курортники відвідують ці береги, овіяні древньою історією. Проте незадіяний в організації курортної галузі області, природно-рекреаційний потенціал (насамперед, лікувальні грязі, мінеральні води, рапа Бейкушського та Тилігульського лиманів) міг би стати неабиякою мотивацією для відвідування Миколаївської області для відпочинку, оздоровлення та лікування відпочивальників з різних міст та країн.

Також в Очаківському районі є унікальний регіональний ландшафтній парк «Кінбурнська коса» і частина Чорноморського біосферного заповіднику. Територія ландшафтного парку є унікальним для Європи природно-територіальним комплексом древньорічкових рівнинних піщаних та приморських засолених ландшафтів. Це біотоп, характерний існуванням багатьох видів рослин, грибів, тварин, серед яких є такі, що не трапляються більш ніде у світі. Сьогодні природні умови Кінбурну сприятливі для пляжно-купального відпочинку на узбережжі Чорного моря та Ягорлицької затоки, для лікування грязями, полювання та збирання грибів, а також для наукового та спортивного туризму.

За 30 км на південь від райцентру і за 78 км від залізничної станції Одесса знаходиться село Рибаківка, до 1918 р. - Аджіяск. Воно входить до Очаківської зони відпочинку Причорноморського узбережжя. Курортна зона відпочинку Рибаківка - це місце, де відпочивати однаково цікаво як дорослим, так і дітям. Курорт вирізняється зручним для дітей піщаним пляжем з помірно пологим дном. Наявність у воді йодистих водоростей, солоне озеро з лікувальними грязями стали основними факторами санаторно-курортного будівництва.

Коблево, селище міського типу, розташоване на березі Тилігульського лиману на межі Миколаївської та Одеської областей, мало до 1850 р. назву «Троїцьке» від Свято-Троїцької церкви, яка існувала на землях, що належали генерал-майору Ф.О. Кобле. Упритул до зони відпочинку прилягає лиман, багатий на рибу, відомий пташиним царством і цілющими грязями. Природно-рекреаційний потенціал якого теж не повністю задіяний. Тут могли б розвиватися спа-туризм, оздоровчий, санаторно-курортний туризм, а також рибальництво (як вид відпочинку).

На території Первомайського району розташована ще одна окраса нашого краю, яка сприяє розвитку туризму - це регіональний ландшафтний парк «Гранітно-Степове Побужжя», надзвичайне за неповторною красою місце, де рівний і спокійний Південний Буг перетворюється на гірську річку. Від села Мигія він проходить по крутих кам'яних берегах, створюючи вузькі каньйони з величними гранітними скелями, порожистим руслом, вирами і островами. Бузькі пороги - Мекка для туристів-водників. Тут знаходиться одна з найкращих у Європі природних трас водного слалому. Найбільший від Мигії поріг знають за назвою Запорізький, напроти нього стоїть Протичанська скеля, яку тепер називають Висока. Це хребет від ріки до шосе довжиною 100 м, висотою до 40 м. Швидкість течії понад 4 м за секунду, тому це чудове місце для водного спуску.

ландшафтний парк «Гранітно-Степове Побужжя»

Водні ресурси на території області дають можливість для розвитку оздоровчого туризму (лікування захворювань шкіри, опроно-рухового апарату), спортивних видів туризму (яхтинг, водні лижі, рафтинг), задоволення потреб населення у відпочинку (організація круїзів). Таким чином, розгалужена система рекреаційних закладів відпочинку дозволяє зацікавити місцевих, вітчизняних та іноземних туристів відновити сили або оздоровитися на території Миколаївщини.

Література

1. Карпенко В. Кінбурнська коса. Нарис / В. Карпенко. - Одеса, 1997.
2. Любіцева О.О. Туристичні ресурси України / О.О. Любіцева, Є.В. Панкова - К.: Альтерпрес, 2007. - 396 с.
3. Северіна Л.А. Туристичні ресурси Миколаївщини: путівник / Л.А. Саверіна. - Миколаїв: Вид-во Південнослав’янського інституту КСУ, 2007. - 140 с.
4. Фоменко Н.В. Рекреаційні ресурси та курортологія. Навчальний посібник / Н.В. Фоменко. - К.: Центр навчальної літератури, 2007. - 312 с.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.