Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Сингаєвська А.О., Шніманська В.В.
Матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні проблеми і перспективи економічної динаміки»
(м. Умань, 30 листопада - 1 грудня 2017 р.)
Умань: ВПЦ «Візаві», 2017. - 364 с. - C.357-360.

Сучасні event-технології в ресторанному бізнесі

З кожним роком на території України з'являється все більше закладів ресторанного господарства. Вважається, що ресторанний бізнес - один з найбільш складних напрямків в підприємництві. З метою піднесення престижу і збільшення прибутку ресторану, а також підвищення якості обслуговування власники використовують найсучасніші методи підвищення ефективності маркетингу.

ресторанний бізнес

Однією із таких інноваційних методик залучення клієнтів, одним із найбільш ефективних інструментів маркетингової політики у ресторанному бізнесі є event-менеджмент.

Event-менеджмент - це практичне застосування менеджменту в області проектування проведення та організації заходів та подій. Загалом також існує безліч визначень поняття «захід». Одним з найкоротших та вдалих є: захід - це те, що відрізняється від звичайного життя. Це визначення належить Роберту Ф. Джані, одному з керівників парку розваг Уолта Діснея.

Ціллю event-менеджменту в закладах громадського харчування є залучення та утримання клієнтів і як результат - отримання більшого прибутку.

Сьогодні важко здивувати відвідувача звичайним концертом чи дегустацією нових страв. Тому власники закладів щоразу шукають нові ідеї для залучення та утримання клієнтів.

Сучасним трендом ресторанному бізнесі є використання інноваційних комп'ютерних технологій. Одне з таких нововведень - це проекційний дизайн, повноцінний інструмент для PR ресторанів і кафе. За допомогою відеопроекції стіна кафе перетворюється на великий акваріум, а через 5 хвилин перед здивованими клієнтами розстеляється зелений луг, на якому розпускаються квіти і літають метелики, а через якийсь час відвідувачі вже в космосі серед мільйонів зірок. Це ідея для кафе і ресторанів, яка дивує відвідувачів ресторану, та кафе; створює ексклюзивний дизайн кафе, ресторану або іншого закладу; дає можливість рекламувати страви, акції та пропозиції; дозволяє заробляти більше на весіллях та інших святах. Система eMenu - це інтерактивна система замовлень, що дозволяє гостю легко і швидко ознайомитися з усім різноманіттям пропонованих страв і напоїв, в будь-який момент без допомоги офіціанта зробити замовлення або попросити рахунок. eMenu підвищує загальну ефективність бізнесу і рівень сервісу: оперативне і чітке виконання замовлень збільшує доходи закладу, а повна автоматизація замовлення знижує навантаження на персонал. Інтерактивні комп'ютерні столи - це майбутнє ресторанного бізнесу. Стіл дає можливість робити замовлення, грати в ігри, дивитись кіно або приготування замовлених страву на кухні. Такі сучасні новинки розробляють українські розробники, які стають популярними у всьому світі.

Ефективним варіантом для розважального закладу громадського харчування є тематичні вечори. При їх організації на вищому рівні, можна залучити гостей, створити для них незабутню атмосферу, невимушено змусити з'їсти і випити більше, залишити позитивний відгук, і що найголовніше, порекомендувати заклад своїм друзям, колегам, знайомим. При організації тематичного вечора важлива кожна деталь. Добре продумані і реалізовані найдрібніші деталі, допомагають створити атмосферу урочистості і затишку.

Дитяча тематика стає популярною в ресторанному бізнесі. Все більш стає поширеним правило: шлях до серця гостя лежить також через їх дітей. Можна запропонувати цікаве меню для дітей, в якому будуть страви з оригінальним дизайном. Цікавою ідеєю є організація дитячих майстер-класів з приготування нескладних фірмових страв. При цьому батьки також зможуть приймати учать або ж скуштувати фірмові новинки закладу.

Так, приміром, автор О.Є. Завгородня у своїй статті «Додаткові послуги та інновації в соціокультурному просторі ресторанного бізнесу» [4, с.131] пропонує впроваджувати такі інноваційні послуги у сфері event-менеджменту ресторанного бізнесу, зокрема:

- організацію та проведення різних заходів, зокрема таких як офіційні прийоми, фуршети і бенкети,
- святкування ювілеїв і весіль, днів народжень, барбекю на природі та ін.;
- забезпечення доступу відвідувачів до караоке-залів;
- кейтеринг;
- надання послуг флориста, дизайнера, букінг-артиста, фото і відео зйомки;
- організацію святкування з послугами відомих артистів різних жанрів, музичних колективів;
- надання послуг піротехніків, кондитерів;
- проведення дитячих свят з використанням дитячого меню, клоунів, улюблених персонажів казок, героїв мультфільмів, фокусників, ілюзіоністів, лялькового театру, шоу мильних бульбашок, рухливих ігор,
- кулінарних майстер-класів, турнірів із караоке;
- надання дитячого майданчика;
- надання VIP-будиночків;
- забезпечення та організація активного відпочинку - катання на квадро циклах, велосипедах, лижах, тощо;
- організацію риболовлі, полювання, збирання грибів та ягід;
- організацію пейнтболу, гри в теніс, купання в басейні та перебування в сауні.

Отже, event-менеджмент є одним з найбільш істотних інструментів паблік рілейшнз, який спрямований на отримання не одноразового ефекту, а довготривалого процесу у формуванні іміджу закладу громадського харчування, його впливу на суспільні інтереси і потреби.

Сьогодні заклади громадського харчування повинні враховувати сучасні event-технології для ефективного залучення своїх гостей.

Список використаних джерел

1. Гладских Е.О. Бум концептуальных ресторанов заканчивается. Что дальше? - обзор ресторанного рынка [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://eda.vlasnasprava.ua/raznoe/analitika/um-kontseptualnyh-restoranov-zakanchivaetsya-chto-dalshe-obzor-restorannogo-rynka/.
2. Завгородня О.Є. Додаткові послуги та інновації в соціокультурному просторі ресторанного бізнесу // Культура України. - 2016. - Випуск 52. - С.129-139.
3. Карпюк О.А. Event-менеджмент ресторанного бізнесу України як інструмент маркетингових комунікацій / О.А. Карпюк, А.О. Сингаєвська // Імплементація наукових засад та перспективи досконалої маркетингової діяльності підприємств як ринково-орієнтованої концепції їх розвитку: колект. монографія. - Житомир: Вид-во Євенок О.О.,2017. - С.331-359.
4. Музикант В.Л. Комунікації в маркетингу: підручник / В.Л. Музикант. - СПб.: Інфра, 2012. - 287 с.
5. Подольна В.В. Особливості просування закладу у сфері ресторанного бізнесу / В.В. Подольна, М.В. Вартова // Ефективна економіка. - 2017. - №3 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://tourlib.net/statti_ukr/podolna.htm.
6. Шумович А.В. Великолепные мероприятия: Технология и практика event-management / А.В. Шумович. - 3-е изд. - М.: Манн, Иванов и Фербер, 2008. - 336 с.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.