Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Подорожуємо Україною: 4 маршрути на травневі вихідні

14.04.2015

Традиційні травневі канікули вже не за горами. Цього року вихідні триватимуть з 1 до 4 травня і з 9 до 11, і цього часу цілком достатньо, щоб порадувати себе міні-подорожжю на автомобілі. А по яскраві враження не обов’язково їхати за тридев’ять земель. Місць для цікавого пізнавального відпочинку вистачає і в Україні. Пропонуємо Вашій увазі кілька цікавих маршрутів, які легко підкорити, подорожуючи автомобілем.

Букський каньйон

Щоб побачити справжній каньйон, зовсім не обов’язково летіти через Атлантику. Три години в дорозі від Києва на автомобілі по Одеській трасі – і перед вами зовсім нетиповий для України пейзаж. «Маленька Швейцарія» - так називають Букський каньйон місцеві мешканці. Гранітне диво України розташоване на ріці Гірський Тікич поблизу села Буки (межа Черкаської і Вінницької областей). Вік місцевих гранітних скель оцінюють у 2 млрд. років, а їхня висота сягає 20-40 м. Вузькі ущелини тут чергуються з крутими скелями, а шум річки і мальовничі руїни старого млина, які збереглися поблизу водопаду, створюють неповторний пейзаж.

Букський каньйон

По дорозі до каньйону можна відвідати не менш цікаві місця. Наприклад, Ковалівку – зовсім нетипове для України село європейського зразка. Маленькі доглянуті будиночки, ідеальні дороги, церква Різдва Пресвятої Богородиці, ставок з лебедями, мальовничий парк з фонтаном і величезний квітковий годинник – на деякий час ви відчуєте себе начебто в старій добрій Європі. Цінуєте англійську готику? – завітайте до садиби Даховських в Леськово. Тут зберігся старовинний замок. Також можна відвідати один із найбільших в Європі дендропарк «Олександрія», розташований в Білій Церкві.

Палац Тарновських

Єдина українська садиба, яка збереглась повністю, палац Тарновських в Качанівці Чернігівської області, вражає своїм масштабом. На території цієї перлини садово-паркового і архітектурного мистецтва кінця XVIII століття – палац, два флігеля і водонапірна вежа, які утворюють парадний двір, а також неповторний ландшафтний парк з 12 ставками, павільйонами, скульптурами, парковими містками, руїнами і амфітеатром. Окрім цього, тут знаходиться Георгіївська церква в стилі ампір. Красу палацу гідно оцінила культурна еліта того часу: тут гостювали і надихались Тарас Шевченко, Карл Брюллов, Микола Гоголь и Михайло Глінка. В Качанівці сподобається романтикам – тут збереглися паркові мости, окутані легендами гірки Кохання і Вірності, старовинні руїни на березі Великого ставка.

палац Тарновських

А дорогою можна заїхати в Прилуки. В маленькому містечку цілих сім церков і соборів, а також безліч цікавих сучасних пам’ятників. Якщо любите історію козацтва, вам обов’язково варто заглянути в родовий маєток відомого козацько-старшинського роду Галаганів, який зберігся до нашого часу в с. Сокиринці.

Селище Диканька

Провести вечір на найвідомішому хуторі України? Чом би й ні? Тим паче, що вражень тут вистачить не тільки на вечір, але й на цілий день. Гоголівське селище Диканька розташоване в Полтавській області і неначе переносить нас у світ відомого письменника. Тут можна пройтись слідами Гоголя і відвідати Троїцьку церкву, куди він часто любив ходити. Можна оглянути історичні пам’ятки, які чудово збереглися до нашого часу: Тріумфальну арку, Миколаївську церкву. А можна просто полюбуватися казковими пейзажами і відчути містичну атмосферу місця. Особливо гарно тут у травні, коли цвіте і наповнює повітря неповторними ароматами Бузковий гай.

селище Диканька

На шляху в Диканьку шанувальникам творчості Гоголя варто відвідати його садибу в однойменному селі Гоголеве. Якщо вам подобається народне мистецтво – завітайте до села Опішня, гончарної столиці України . Ну а тим, хто хоче не тільки культурно відпочити, але й оздоровитися, буде до душі відомий курорт мінеральних вод Миргород.

Шацькі озера

Кришталева вода, чисті соснові ліси і справжнісінький рай для охочих покинути шумний мегаполіс, щоб провести час на природі – ось що таке Шацькі озера. До їхнього складу входить понад 30-ть озер, найвідоміше із яких – Світязь. Часто його ще називають «Українським Байкалом», адже це озеро найбільше і найглибше на території нашої країни. Світязь в чотири рази глибший, ніж Азовське море (58 м), попри це навіть на глибині 8 метрів ви легко роздивитесь дно – настільки чиста тут вода.

озеро Світязь

Поблизу Шацьких озер можна поставити намети, а можна й заночувати в одному із численних пансіонатів. Тут чудова рибалка і кухня, а окрім цього, у відвідувачів є шанс скуштувати місцевий делікатес – вугра.

Якщо ви поціновувач старовинної архітектури, можете звернути з Варшавської траси до міста Овруч (30-40 км в один бік), де знаходяться монастир і церква Св. Василія ХІ ст.

Свято-Василівський собор

Прихильників містики і езотерики зацікавить «український Стоунхендж» – кам’яне село поблизу Олевська. А невиправним романтикам буде до душі знаменитий «тунель кохання» в Рівному.

Інформація надана компанією Goodyear.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.