Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Інґа Ваннер, Тетяна Вєжис

Пльзеню, відкрийся!

Пиво "Пільзнер", автомобілі "Шкода" та вулиці, вкриті бруківкою, що ведуть до Середньовіччя. Усе це - західно-богемське місто Пльзень, оголошене культурною столицею Європи 2015 року.

Старовинне місто Пльзень розташоване у Чехії на злитті чотирьох річок (Мже, Радбузи, Углави та Услави) біля самісінької "золотої стежки" - легендарного торгівельного шляху Середньовіччя. Саме йому місто завдячує своїм королівським статусом, який надали Пльзеню ще у 13 сторіччі, одразу ж після його заснування. Вісім століть потому, йому випала честь називатись культурною столицею Європи. У рамках проекту, організованого за ініціативою Євросоюзу в червні 1985 року, в чеському місті впродовж 365 днів проходили культурні заходи, споріднені темою "Пльзеню, відкрийся!"

вид на місто Пльзень із дзвіниці собору Святого Варфоломея
Вид на місто Пльзень із дзвіниці собору Святого Варфоломея

50 масштабних проектів та 600 різноманітних заходів склались у мозаїку культурного життя старовинного міста. На логотипі проекту зображено п’ять точок, немов на доміно: організатори запрошують усіх охочих "зіграти" разом, взявши активну участь у програмі проекту.

Його ціль - створення умов для діалогу між різноманітними культурами, етнічними групами та народами, привабити якнайбільше місцевих мешканців. Для цього побудували новий театр, створили "Фабрику культури", відкрились нові перспективи для творчості - фестивалі, виставки, довгострокові проекти.

В атмосферу майбутніх подій місто поринуло ще напередодні святкового року: восени 2014-го тут на Площі Республіки своє мистецтво демонстрував французький художник Франсуа Деларозьєр. На створення величезного інтерактивного манежу-каруселі з механічними тваринами-маріонетками, як зізнається сам митець, його надихнули праці пльзенських лялькарів Йозефа Скупи та Іржи Трнки.

Культура на рейках та індустріалізація мистецтва

17 січня 2015 року місто з населенням близько 170 тисяч осіб відсвяткувало початок захоплюючої подорожі для першовідкривачів Пльзеня - як корінних мешканців, так і відвідувачів із інших міст та країн. "Потяг культури" (зі справжніми театральними підмостками!) - проект на рейках в буквальному значенні цього слова. По суботах та неділях театральний склад запрошував на вистави, що відбувалися одразу ж під час подорожі залізницею між німецьким Регенсбургом та Пльзенем.

Завдяки старанням художнього керівника проекту Петра Формана та його команди, програма заходів була складена таким чином, аби культурні традиції міста поєднувались з новаторськими течіями сучасності та могли зацікавити представників найрізноманітніших вікових груп.

На території колишньої пивоварні Světovar (вона була заснована 1910 року) відкрилася "Фабрика культури", що була покликана стати справжньою кузнею креативу. За задумом організаторів, вона трималася на чотирьох стовпах, серед яких - творчі майстерні, програми живого мистецтва, громадська діяльність, а також інкубатор творчих ідей.

у цій броварні в Пльзені виробляють пиво відомої марки Pilsner Urquell
У цій броварні в Пльзені виробляють пиво відомої марки Pilsner Urquell

У травні Пльзень стало місцем проведення великомасштабних святкувань з нагоди 70-річного ювілею закінчення Другої світової війни. Проект "Приховане місто" та спеціально розроблений для нього додаток для смартфону познайомили гостей з локальною історією, пропонуючи послухати спогади місцевих жителів, що розповідають про свою батьківщину.

Міський затишок у стилі бароко

До облаштування Пльзеня організатори проекту долучали усіх охочих, у тому числі школярів, зокрема навесні 2015 року. У рамках заходу "Прикрась власне місто" відбудулися свята вулиць та творчі посиденьки з сусідами, а найцікавіші пропозиції були утілені в життя.

Улітку знову настала епоха бароко - принаймні, у Пльзені. "Дев'ять тижнів бароко" - так називався фестиваль, що відбувся в дев'яти районах міста. У програмі - концерти, хореографічні постановки, вистави, виставки, гастрономічні екскурсії, дегустації вин та садові святкування з вражаючими феєрверками. І все це на тлі пам'яток архітектури "витіюватої" епохи, що розбурхують фантазію.

Пльзень славиться авто марки Шкода
Також Пльзень славиться авто марки "Шкода". Саме тут у 1923 році була зареєстрована емблема автомобілебудівної фірми "Шкода"

У вересні в місті відкрилися театральний сезон та "Фестиваль нового цирку". На околицях Пльзеня відбулися фестивалі ландшафтного мистецтва ReMIND та "Дев'ять тижнів слідами індустрії".

Лялькарі з усієї Європи

Пльзень асоціюють не тільки із всесвітньо відомим пивом та автомобілями, але також і з ляльками-маріонетками. Давня традиція виготовлення цих фігурок представлена на виставці лялькарів з усієї Європи.

Інформаційно-довідковим центром проекту стала мобільна робота художника Петра Нікла "Автобусний маршрут 2015". Цю футуристичну споруду можна було побачити та відвідати під час різноманітних заходів.

12 грудня 2015 р. в культурній столиці Європи оголошене свято світла, що було покликане ще яскравіше "освітити" шлях міста, що впевнено крокує в ногу з Європою. А це означає, що на нас чекає продовження…

Джерело: Deutsche Welle.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.