Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Ждан В.О., Туник О.М.
Тези доповідей VІ Міжнародної науково-практичної конференції
"Сучасні економічні системи: стан та перспективи"
(м. Хмельницький, 14-15 травня 2015 р.)
Хмельницький: ХКТЕІ, 2015. - 408 с. - C.302-303.

Тренди у харчуванні дітей в закладах ресторанного господарства

дитячий ресторан Пріоритетним напрямком розвитку сучасних закладів ресторанного господарства є інноваційний підхід до організації харчування та технології приготування страв для дітей. Профіль ресторанів все частіше визначається його концепцією, яка характеризує його імідж, пов’язаний з певним ринковим сегментом: повсякденний, дитячий, етнічний і т.д.

Споживачі дитячого сегменту висувають все більш жорсткі вимоги до якості продуктів дитячого харчування та технології їх приготування. Вирішальними чинниками, які впливають на вибір споживачів є:

- інгредієнти, які використовують для приготування страв;
- безпечність продуктів;
- гіпоалергеннність;
- збагачення вітамінами і корисними речовинами [1].

Можна виокремити такі основні тренди, які сформувалися у світі щодо страв дитячого харчування в закладах ресторанного господарства:

- органічність;
- екологічність;
- натуральність;
- раціональність та корисність;
- дієтичність;
- функціональність;
- нестандартність та оригінальність подачі.

Інноваційні технології дозволяють створювати «розумні» ресторани та підбирати компоненти страв або скласти індивідуальне меню, для конкретного споживача послуг - дитини, в залежності від його фізіологічних потреб [2].

Основа здорового харчування - збалансований раціон зі всіма харчовими речовинами. Проте в результаті технологічної обробки, використання неякісної сировини, впливу інших факторів організм людини не отримує необхідної кількості незамінних компонентів. Один із способів усунути цей дефіцит, підвищити стійкість організму до несприятливих факторів навколишнього середовища - систематичне вживання продуктів харчування, збагачених комплексом біологічно активних добавок з широким спектром терапевтичної дії. Такі збагачені продукти харчування називають функціональними, а харчування - функціональним.

Харчування дітей у школі або в ЗРГ має велике значення для правильного розвитку дитини. Для цього в кожній школі повинні бути організовані буфети. Сніданки для школярів організують шляхом доставки гарячої їжі в термосах з поблизу розташованих їдальнь, ресторанів і чайних та продажу холодних страв, закусок та кондитерських виробів в буфетах. Все більшої популярності серед дітей набувають - «ланч бокси» та комплексні обіди, на які перелаштовуються багато світових закладів ресторанного господарства при обслуговуванні дітей.

Сьогодні серед дітей досить поширеними закладами ресторанного господарства є «фастфуди», продукція виготовлена в яких лише наносить шкоду молодому організму дитини. На противагу звичним «фастфудам» можна поставити «корисні фастфуди» - заклади швидкого харчування, які використовують натуральні продукти, свіжі овочі, житній хліб та здорову альтернативу картопляним чіпсам - натуральні фруктові й овочеві чіпси.

Отже, на ринку ресторанного господарства сформувався ряд трендів, які випливають на пропозицію споживчого ринку дитячого харчування. Тому заклади ресторанного господарства, які обслуговують дітей, у зв’язку з пришвидшенням темпів науково-технічного прогресу і появою ряду інноваційних технологій мають постійно удосконалювати свої страви, а також технічно оновлювати матеріальну базу. Діти від цих новацій отримуватимуть більш якісну та корисну продукцію.

Список використаних джерел

1. Збірник праць Першої міжнародної спеціалізованої науково-практичної конференції «Дитяче харчування: перспективи розвитку та інноваційні технології» в рамках XVII Міжнародного Форуму товарів і послуг для дітей «BABY EXPO». - К., 2013. - 203 с.
2. Taking Your Baby to a Restaurant [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.homemade-baby-food-recipes.com.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.