Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

<<< назад | зміст | вперед >>>

Смаль І.В. Туристичні ресурси світу

Розділ 2. Ресурси туристичних регіонів світу

2.1. Ресурси Європейського туристичного регіону

ПІВНІЧНОЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТУРИСТИЧНИЙ РАЙОН

Велика Британія - Гренландія - Данія - Ірландія - Ісландія - Норвегія - Фінляндія - Швеція

Туристичний район Північна Європа включає країни, які окрім географічної близькості і розташування на півночі Європи мають і ряд інших загальних рис: культурно-історичну спільність, високий рівень економічного розвитку і добробуту, порівняно невелику чисельність населення, за винятком Великої Британії.

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ

Об'єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії вважається батьківщиною сучасного туризму. Англієць Томас Кук першим у світі з 1840 р. започаткував туристичну діяльність: організовував екскурсійні поїздки, видавав до кожної подорожі путівники.

Приклад Кука надихнув його співвітчизників і до початку 50-х років ХІХ ст. в Англії існувало вже кілька туристичних фірм і щорічно в поїздках країною брало участь більше 160 тис. англійців. Кук пішов далі: у 1855 р., заснована ним фірма, яка існує і до сьогодні, організувала групову туристичну поїздку до Парижу на світову виставку. Із 1856 р. туристичні поїздки до країн Західної Європи фірма Кука робить регулярними. Цю дату, зазвичай, вважають початком розвитку міжнародного туризму.

Сучасна Велика Британія належить до провідних туристичних держав світу. Вона - безперечний лідер серед країн Північної Європи як за міжнародними прибуттями, так і за обсягами надходжень від туризму, які у середині першого десятиріччя ХХІ ст. складали близько € 25 млрд. Із 1990 р. потік туристів до країни постійно зростав і у 2005 р. досяг 30 млн осіб, що складає майже 7 % від загальноєвропейського і майже 4 % від загальносвітового обсягу міжнародних прибутків.

Об'єднане Королівство займає в Європі крайнє північно-західне острівне положення і має сухопутний кордон лише з однією країною - Ірландією. "Туманний Альбіон", як образно звуть країну європейці з материка, омивається водами Північної Атлантики і займає загальну площу в 224,8 тис. км2. Загальна кількість населення Великої Британії становить 61,1 млн. осіб. Велика Британія - країна міст і міського способу життя - рівень урбанізованості складає 90 %.

Королівство складається із чотирьох історико-географічних областей: Англія, Шотландія, Уельс та Північна Ірландія, кожна з яких має національну і культурну самобутність.

Визначальними рисами геотуристичного положення країни є: природна ізольованість, що сформувала особливе культурне середовище, безпосереднє межування із ємким споживчим туристичним ринком Європи і популярними рекреаційно-туристичними районами літнього і зимового відпочинку, розташування в зоні субкомфортних погодно-кліматичних умов з відносно багатою ландшафтною різноманітністю, потужна культурна спадщина.

Суттєвий вплив на клімат Великої Британії має тепла течія Гольфстрім, яка проходить вздовж її західного узбережжя. Територія країни розташована у зоні помірно-континентального клімату морського типу, який характеризується теплою зимою і нежарким літом. Більшу частину року температура повітря коливається між +10 і +20о С. Опади розподілені рівномірно протягом всього року з незначним максимумом в осінньо-зимовий період. Головними рисами погоди є нестійкість і ряснота опадів. Дощ і сонце можуть змінювати одне одного протягом лічених хвилин. Країна відома своєю хмарністю і туманами . Відпочинок на південних курортах Великої Британії рекомендується любителям прохолодного дощового літа, для яких засмага на сонці не є головною метою подорожі. Саме такі погодно-кліматичні умови панують в одному із відомих британських міст-курортів - Плімуті (рис. 2. 7).

Кліматична діаграма Плімуту
Рис. 2.7. Кліматична діаграма Плімуту

На півночі і заході країни переважає гірський рельєф, на півдні і на південному сході - горбистий.

Понад 10 % території Великої Британії займають природоохоронні території - національні парки і ландшафтні території. Найбільші за розмірами національні парки розташовані в Шотландії (Нортумберленд, Нордворкмурс, Ворюдир Далес), Уельсі (Ексмур, Дартмур) і Північній Англії (Дервент).

Велика Британія - країна із давньою історією і багатою культурою, які матеріалізовані у численних пам'ятках архітектури, археології, що стали основою для розвитку сучасного пізнавального туризму. Із них 27 занесені до списку Світової спадщини, створеного під егідою ЮНЕСКО і ще подані заявки на включення 17 об'єктів.

Найбільш відомими об'єктами зі згаданого списку є замки і фортеці короля Едуарда І у королівстві Гвінед, що в Уельсі, мегалітичні пам'ятки Стоунхедж, Ейвбері і прилеглі археологічні об'єкти в Південно-Західній Англії, місто Бат, Вестмінстерський палац у Лондоні, Старе і Нове місто в Единбурзі, Кентерберійський собор, абатство Святого Августина і церква Святого Мартіна в Кентербері та багато інших (рис. 2. 8).

Туристичні об'єкти Великої Британії
Рис.  2.8. Туристичні об'єкти Великої Британії

Велику Британію неможливо уявити без музеїв, які є чи не в кожному поселенні і пропонують багаті та цікаві експозиції. Найбільшими музейними центрами є Лондон, Единбург, Кардіфф та ін. міста (табл. 2. 3). Лондон, в якому налічується близько 240 музеїв, де зібрані найбільш значущі твори мистецтва, старожитності, артефакти практично з усіх країн, належить до переліку найбільших світових музейних осередків.

Табл. 2. 3. Музеї Великої Британії

Місто

Музей. Коротка характеристика

Лондон Британський музей – головний історичний музей країни, один з найбільших у світі; заснований у 1753 р.; був відкритий як зібрання старожитностей з Давнього Єгипту, Давньої Греції, Давнього Риму, Ассирії тощо; нині у його складі 10 підрозділів (доісторичний, грецький, римсько-британський, середньовічний, Ренесансу та ін.); має у своєму складі величезну бібліотеку; Галерея Тейт – художній музей, найбільше у світі зібрання англійського мистецтва ХІV-ХХ ст.; відкрита у 1897 р.; Музей мадам Тюссо – музей воскових фігур; перша постійна виставка була відкрита у 1835 р.; Лондонська Національна галерея – музей, де зібрано понад 2 тис. зразків західноєвропейського живопису ХІІІ - поч. ХХ ст.; заснована у 1824 р.; Музей природознавства – один з найбільших музеїв світу, який включає понад 70 млн експонатів з ботаніки, зоології, мінералогії, палеонтології; заснований у 1881 р.; Національна портретна галерея – один із найстаріших лондонських музеїв, відкритий у 1856 р.; Тауер – фортеця, колишні в’язниця, зоопарк і монетний двір; історичний центр Лондона; музейний комплекс, де зберігаються й експонуються скарби британської корони, середньовічна зброя; Музей Шерлока Холмса;
Бірмінгем Музей Бірмінгема і картинна галерея, відкриті у 1885 р.; Музей ювелірного мистецтва; Якобінський сільський маєток – грандіозна споруда, збудована у 1618 р., де експонуються зразки меблів і речі побуту ХVІІ-ХVІІІ ст.;
Ліверпуль Музей "Бітлз"; Музей рабства; Музей Ліверпуля;
Шеффілд Оранжерея "Зимовий сад" – одна з найбільших у країні; Галерея живопису "Міленіум Галерея"; Музей поліції і пожежної служби; Музей – промислове поселення Ебідейл; Музей промисловості на острові Келем;
Манчестер Урбіс – музей міського життя; Манчестерська художня галерея; Галерея костюму;
Единбург Національна портретна галерея Шотландії; Національна галерея Шотландії – одна з найдавніших; функціонує з 1859 р.; зібрана багата колекція європейського живопису і скульптури; Національний військовий музей Шотландії; Національна галерея сучасного мистецтва Шотландії; Королівський музей Шотландії;
БелфастМузей Ольстера – музей археології, старожитностей, ірландського мистецтва, природознавства та історії; Музей-готель "Королівський спиртний салон".
КардіффНаціональний музей Уельсу – мережа, яка складається з 8 музеїв, серед яких – Національний музей Кардіффа, Національний музей вугілля, Національний музей римського легіонера, Національний музей шерсті.

Лише Британський музей щорічно відвідує більше 4 млн відвідувачів. Така популярність пояснюється досить просто: по-перше, у ньому зосереджені унікальні колекції з історії, археології, етнографії, природознавства, живопису, скульптури, нумізматики тощо, які вважаються одними з кращих у світі; по-друге, експозиції постійно оновлюються, тому людям, які вже відвідували Британський музей, завжди буде на що подивитися; по-третє, вхід до музею безкоштовний. Британці лишаються оригіналами у всьому: для того, щоб пацюки та миші не псували унікальні колекції, у штат музею зараховано шість котів. Тому, якщо, прогулюючись залами Британського музею, побачите кота з жовтим бантом на шиї, знайте - перед вами державний службовець при виконанні своїх обов'язків.

Велика Британія - країна, яка свято шанує пам'ять видатних земляків. Увага до великих британців настільки велика, що місця, пов'язані з їх життєвим шляхом, стають "мекками" для туристів. У прагненні відвідувати такі місця є щось особливе.

Британці, які давно звикли вважати Шерлока Холмса не вигаданим літературним персонажем, а реально існуючою людиною, відкрили у 1990 р. його музей. Зараз це - одне з найбільш відвідуваних місць Лондона, яке за популярністю поступається лише Тауеру, Вестмінстерському абатству та Британському музею.

Пам'ять про Вільяма Шекспіра перетворила провінційне англійське містечко Стратфорд-на-Ейвоні на туристичний центр світового рівня. Центральні вулиці і площі міста названі на честь шекспірівських героїв. Після недавньої реставрації у будинку, де народився і жив Шекспір, відкрився музей, в якому майже повністю відновлені деталі інтер'єру XVI ст. Однак головною цінністю експозиції вважаються перші видання творів Шекспіра, його рукописи й інші документи.

А в іншому місті - потужному портово-промисловому Ліверпулі - нещодавно відкрився музей сера Пола Маккартні. Тепер будинок № 20 на Шортлі-Роуд перетворився на місце паломництва для туристів з багатьох країн. Маккартні жив за цією адресою з 1955 до 1964 року. Саме тут були написані ранні пісні знаменитої ліверпульської четвірки, які залишаться в історії світової культури як "Бітлз".

Пам'ятник Вальтеру Скотту, що більше нагадує архітектурно-сакральний комплекс, є одним із найбільш відомих в Единбурзі. У центрі своєрідного пантеону знаходиться велична фігура сера Вальтера Скотта і його собаки Маїди, яких оточують маленькі фігурки героїв творів всесвітньовідомого письменника.

А будинок і місце роботи Чарльза Дарвіна британці хочуть внести до переліку об'єктів світової культурної спадщини.

Британія - країна замків. Вони уособлюють давні традиції, могутність, історію і пов'язані з різними подіями й іменами. Нині британські замки - не лише екскурсійні об'єкти і музеї. Багато з них перетворені теперішніми власниками на комфортабельні готелі, де збережена атмосфера минулих часів і пропонується вишуканий відпочинок: верхова їзда, гольф, фехтування. Замки розташовані у багатьох регіонах країни, але особливо виділяється Шотландія: Інверлох, Единбург, Еті, Форбс і багато інших (рис. 2. 8).

Природні об'єкти на Британських островах доповнюють туристичний потенціал країни. Серед найбільш відвідуваних - узбережжя "Бруківка гігантів" у Північній Ірландії (графство Антрім), юрське узбережжя Дорсета і Східного Девону у Південно-Західній Англії. Незмінний інтерес у туристів викликає Гринвіч, де проходить нульовий меридіан - місце зустрічі Сходу і Заходу. Численні озера і гірські ландшафти Північно-Західної Англії перетворили цю територію на "Озерний округ" - популярний туристичний район.

Консерватизм - одна із рис британського менталітету. Він повною мірою присутній і в національній кухні. Це проявляється у приготуванні простих, ситних страв практично без використання соусів і гострих спецій. Приправи використовуються при їх безпосередньому вживанні і подаються до столу в окремому посуді. Дякуючи зусиллям молодих шеф-кухарів, традиційні британські рецепти отримали нове життя і стали більш "європейськими".

***

ІРЛАНДІЯ

Сусідня із Великою Британією Республіка Ірландія надзвичайно цікава як осередок міжнародного туризму. Острівна країна площею 70,3 тис. км2 з населенням 4,2 млн осіб вже сама по собі є унікальним природним і культурним явищем і заслуговує на увагу. Це підтверджують понад 5 млн туристів, які щороку відвідують Ірландію.

До природних туристичних принад країни належать прибережні ландшафти, які надають широкі можливості для розвитку відпочинку на воді: яхтинг, морське рибалення, літнє купання. Ірландська озерна рівнина - ідеальне місце для любителів піших і велосипедних туристичних походів, рибалок.

Ірландія багата на культурно-історичні пам'ятки: середньовічні фортеці, замки, монастирі, собори, а також дольмени - доісторичні кам'яні споруди. Головним культурним осередком Ірландії є столиця - Дублін.

Традиційним для країни є релігійний туризм. Щороку в липні приблизно 50 тис. людей здійснюють паломництво на святу гору Кроу. Ця гора знаходиться на заході країни біля атлантичної затоки Клу. На Кроу піднімався свого часу Святий Патрік - покровитель Ірландії. Тут він сорок днів і ночей без їжі та води молився за спасіння ірландців та їх навернення до християнства.

***

ФІНЛЯНДІЯ

Фінляндська Республіка розташована на півночі Європи. Її береги омиває Балтійське море. Значна частина країни - Лапландія - розташована за Полярним колом. Не дивлячись на північне розташування, клімат на більшості території помірно-континентальний завдяки теплій течії Гольфстрім і безлічі внутрішніх водойм. Особливістю природи Фінляндії є полярна ніч.

Населення Фінляндії складає 5,2 млн осіб, площа - 338,2 тис. км2.

На міжнародному ринку туристичних послуг Фінляндія позиціонується як країна пізнавального і зимового лижного туризму, активного літнього відпочинку з використанням природних ресурсів: озер, річок і лісів. На головний туристичний бренд країни перетворився Дід Мороз, якого тут звуть Юлуппукі. На зустріч з ним з'їжджаються батьки з дітьми зі всієї Європи.

Фінляндія належить до світових лідерів за рівнем екологічних стандартів і безпеки життя. Згідно даних ЮНЕСКО країна займає перше місце у світі за якістю ґрунтових вод. Вона настільки чиста, що водопровідну воду можна пити не фільтруючи і не піддаючи кип'ятінню. Рівень злочинності - один з найнижчих у світі.

За природними та історико-культурними особливостями у Фінляндії виділяють кілька туристичних районів: Південну Фінляндію із організаційним центром у Гельсінкі, Західну Фінляндію з центром у Турку, Центральну Фінляндію з двома великими центрами: Тампере і столицею лижного туризму Лахті; Східну Фінляндію з центром у головному морському порту Котка; Північ Фінляндії займає Лапландія з центром у Рованіємі. Одним із найкрасивіших регіонів країни вважається Центральна Фінляндія - край озер і лісів.

Найбільш відомими культурно-історичними туристичними об'єктами Фінляндії є стара частина міста Раума, фортеця Суоменлінна у Гельсінкі, церква у місті Петяйявесі, поховальний комплекс бронзової доби Саммаллахденмякі. Для залучення туристів широко використовуються подієві ресурси: фольклорні, гастрономічні і лижні фестивалі та свята, змагання з рибалення, регати і багато іншого.

***

ШВЕЦІЯ

Королівство Швеція займає більшу частину Скандинавського півострова і має вихід до Балтійського та Північного морів. Площа країни - 450,3 км2, загальна кількість населення - 9 млн осіб. Столиця країни - Стокгольм - важливий порт на Балтійському морі. Високі соціальні й екологічні стандарти життя, низький рівень злочинності, гостинність роблять відпочинок у Швеції комфортним.

Королівство - край незайманих лісів, багатих на рибу озер і порожистих річок та гірських ландшафтів. Помірно-континентальний клімат Швеції - наслідок дії двох чинників: притоку теплих вологих повітряних мас з Атлантики і проникнення холодного повітря з Арктики.

Розвиток туристичної індустрії Швеції базується на використанні природних ресурсів, допоміжну роль виконують суспільні і подієві. Швеція пропонує як літній пляжно-купальний відпочинок на узбережжі морів та озер, так і відома лижними курортами. Серед останніх виділяється Оре. За високу технічну оснащеність і якість обслуговування цей курорт часто називають "Скандинавськими Альпами". В Оре неодноразово проводилися спортивні змагання світового рівня.

У південних районах країни ландшафти більш різноманітні. У береговій смузі чергуються піщані і галькові пляжі із виступами відшліфованих льодовиком скель. Тут знаходиться одне із найбільших в Європі озеро Венерн, ростуть знамениті букові ліси. Південна Швеція пропонує хороші місця для відпочинку в затишних готелях на узбережжі у невеликих шведських містечках, які уособлюють несквапність шведського життя. Центральна Швеція - "мекка" для тих, хто цікавиться народною культурою країни.

У Балтійському морі розташовані два великих острови - Еланд і Готланд, що входять до складу Швеції. Еланд знаменитий піщаними пляжами. Тут же, на острові, є достовірно відтворене поселення часів вікінгів з усіма атрибутами тієї епохи. Готланд відомий чудово збереженим ганзейським містом Вісбю, внесеним до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Головними організаційними туристичними центрами Швеції є Стокгольм, Ґетеборг і Мальме - міста, які приваблюють численними музеями, пам'ятками архітектури, монументальністю і гармонією з природою. Стокгольм називають "Північною Венецією", Мальме - "містом парків", Ґетеборг - "морськими воротами" Швеції.

Традиційно король Швеції щороку вручає Нобелівські премії п'яти найбільшим видатним ученим і громадським діячам світу. Ця подія - один із вагомих чинників розвитку міжнародного туризму в країні.

***

НОРВЕГІЯ

Королівство Норвегія площею 323,8 тис. км2 і з населенням 4,7 млн осіб - одна з найбільш розвинутих і благополучних країн світу. Більшу її частину займають Скандинавські гори. Помірний океанічний клімат Норвегії, незважаючи на північне положення, обумовлений течією Гольфстрім, що проходить біля берегів країни.

Подорожі норвезькими фіордами останнім часом перетворилися в Європі на модний вид туризму. Норвезькі фіорди - глибоководні затоки Атлантичного океану, які глибоко врізаються у суходіл серед стрімких скель і високих гір з льодовиками на вершинах та водоспадами. Фіорди були сформовані льодовиками, які протягом тривалого часу врізалися у тверді скелі.

Найкращим місцем для подорожі фіордами вважається ганзейський Берген - Норвегія в мініатюрі, столиця королівства тролів і мальовничих ландшафтів. У Бергені туристи можуть відвідати набережну, давню фортецю Бергенхус - першу столицю Норвезького королівства, маєток "Пагорб Тролів", стати учасниками фольклорних фестивалів.

Не менші враження від споглядання фіордів туристи отримують, приїхавши до Ставангера. Місто зберегло неповторний колорит давніх часів: на вузеньких вуличках можна знайти безліч кафе, ресторанів, магазинів і музеїв. Спочатку Ставангер розвивався за рахунок риботоргівлі, як і багато міст у Норвегії. Після того, як на шельфі Північного моря були відкриті родовища нафти, тут з'явилися штаб-квартири нафтових компаній.

Популярна туристична дестинація - Лофотенські острови, які входять до складу Норвегії і часто називають "Лофотенською стіною". Вони знамениті своїми високими горами, красивими бухтами і дикими прибережними пейзажами.

Столиця Норвегії - Осло - розташована на півдні країни. Для туристів вона цікава музеями (Музей кораблів вікінгів, музей Кон-Тікі, Музей Мунка, Фрам, Національний музей мистецтва, архітектури і дизайну), парками (парк скульптур Вігелланда, ботанічний сад), архітектурою (фортеця Акерсхус, церква Гамле-Акерс-Кірке, резиденція єпископа, міська ратуша).

Норвегія - батьківщина лижного спорту. Зимові курорти Норвегії почали розвиватися практично одночасно з основними гірськолижними центрами Європи. Цьому сприяло те, що зимовий сезон у країні є найбільш тривалим у Європі. Найбільш відомими норвезькими гірськолижними курортами є Гейло, Ліллехаммер, Хафьель, Квітфьель, Гаусдал, Гала, Хемседал та інші.

***

ДАНІЯ

Королівство Данія займає більшу частину півострова Ютландія і групу прилеглих островів. Державі також належать Фарерські острови і Гренландія, які мають широку автономію (так, Данія є членом Євросоюзу, але Гренландія прийняла рішення про вихід з нього). Населення країни складає близько 5,5 млн осіб, площа - 43 тис. км2.

Данія - рівнинна країна. Клімат - помірний, пом'якшений північно-атлантичною течією.

Основні визначні пам'ятки зосереджені у столиці королівства - Копенгагені. В історичному центрі міста, біля paтуші, стоїть пам'ятник, можливо найбільш відомому данцю, великому казкарю Гансу Крістіану Андерсену, а на вході до Копенгагенської гавані - всесвітньо відома скульптура Русалочки, героїні казки Андерсена, яка стала символом міста. Серед визначних пам'яток столиці Данії особливо слід відзначити палацові комплекси Амалієнборг і Росенборг, де експонується колекція фарфору, дорогоцінностей і прикрас королівської сім'ї. Столиця багата музеями: Державний музей мистецтв, де зберігаються полотна Рубенса, Рембрандта, Матісса; Музей Торвальдсена з унікальним зібранням скульптур; Національний музей, де зібрані свідчення найголовніших історичних подій, що відбувалися у королівстві; Нова гліптотека Карлсберга - художній музей, заснований відомими данськими пивоварами; Музей Ордрупгард із чудовою колекцією імпресіоністів та ряд інших.

Особливої уваги туристів заслуговує тематичний парк Леголенд, який пропонує змістовний сімейний відпочинок. Перший тематичний парк Леголенд був збудований у 1968 р. в Данії, у маленькому містечку Біллунд. На сьогодні це – найбільший Леголенд у світі. Його площа – близько 100 тис. м2, на його створення пішло понад 46 млн кубиків конструктора ЛЕГО різної величини.  Паркова зона данського Леголенду складається з 8 тематичних зон: Світ мініатюр, де зібрані копії найбільш відомих куточків світу; Світ Дупло, розрахований на найменших відвідувачів; Світ уяви – місце, де можна створювати власні іграшки; Місто Легоредо – куточок американського Дикого Заходу; Земля піратів, яка спонукає до подорожі і пошуку пригод; Королівство рицарів – середньовічний світ принцес, літаючих драконів і рицарів; Світ пригод, який пропонує різноманітні атракціони; ЛЕГО місто – копія справжнього міста.  Протягом року Леголенд у Біллунді відвідує більше 1 млн туристів з багатьох країн Європи і світу.  Окрім Данії Леголенди створені у Великій Британії (Віндзор), Німеччині (Гюнцбург) і США (Карлсбад, Каліфорнія).

Цікаві в плані туризму й данські острови. Острів Зеландія - комерційний центр країни. Разом із тим, тут є прекрасні пляжі, озера, ліси і палаци. Острів Фюн називають "садом Данії". На його території розмістилися більше сотні замків, відкритих для відвідувачів.

Фарерські острови - автономна область Данії, що включає ряд островів на північному сході Атлантичного океану в Норвезькому морі, між Норвегією та Ісландією. Столицею островів є місто Торсхавн. До місцевих визначних пам'яток належить Історичний музей, галерея мистецтв, давній монастир Мункастован, Норурландахюси - Будинок Північних країн з бібліотекою і конференц-залом, де проводяться "Фарерські вечори для туристів".

Окрім культурної програми, фарерці пропонують гостям екскурсії на вівчарські ферми, рибалення у морі.

Гренландія - найбільший у світі острів. Його площа - понад 2 млн км2. Лід товщиною 3-4 км покриває значну частину острова. Столиця Гренландії - місто Нук, в якому мешкає близько 15 тис. жителів.

Гренландія відома як місце зупинки круїзних лайнерів. Туристи приїздять на острів за екзотикою, позайматися рибалкою, полюванням, покататися на собачих упряжках, мотосанях, взяти участь у лижних прогулянках.

***

ІСЛАНДІЯ

Острівна Ісландія розташована в північній частині Атлантичного океану. Вона мало заселена. На 103 тис. км2 живе трохи більше 300 тис. осіб. Незважаючи на приполярне розташування, клімат тут порівняно м'який: на узбережжі середня температура січня змінюється від 0 до +2°С, липня - від +10 до +15°С. Це - наслідок впливу Гольфстріму, який не дозволяє острову перетворитися на арктичну пустелю.

Льодовики і вулкани - типові ландшафти Ісландії. Вони доповнюються численними водоспадами і гейзерами, тепла вода яких використовується для обігріву будівель, теплиць, наповнення плавальних басейнів, які є у кожному навчальному закладі.

Туризм в Ісландії пов'язаний, насамперед, із спостереженням за життям птахів і китів у природних умовах, із лижним туризмом, із рибаленням, із оглядом природних визначних пам'яток: льодовиків, фіордів, каньйонів, вулканів, гейзерів. Сірчиста вода гейзерів - основа для розвитку лікувально-оздоровчого туризму. Найбільшу зацікавленість у туристів викликають вулкан Снайфедльсйокудль, висота якого становить майже 1,5 км, національний парк Йокульса-арглюфур, льодовик Ватнайо-Кудла, водоспади Скогафосс і Селья-ландфосс.

Серед туристичних об'єктів столиці країни, міста Рейк'явіка виділяється Музей природи, Національний музей, Національна галерея, церква Халгріма і пам'ятник Лейфу Еріксону - подарунок США на честь тисячоліття заснування альтингу - найстарішого діючого парламенту світу.

<<< назад | зміст | вперед >>>
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал     каталог туристических сайтов
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.