Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Капітанчук Л.В.
Матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні проблеми і перспективи економічної динаміки»
(м. Умань, 30 листопада - 1 грудня 2017 р.)
Умань: ВПЦ «Візаві», 2017. - 364 с. - C.282-284.

Тенденції та проблеми розвитку внутрішнього туризму в Україні

Туризм як багатогалузеве і багатофункціональне явище відіграє важливе значення в створенні економіки країни, поліпшенні соціальної складової, збереженні довкілля та культурної спадщини.

В загальному розумінні, термін «внутрішній туризм» можна визначити, як туризм в межах однієї «своєї» держави, тобто без виїзду за кордон. Внутрішній туризм має свої переваги, наприклад, не потрібно робити закордонний паспорт, знати іноземну мову, витрачати значні суми грошей на авіа перельоти і бронювання готелів, також немає складнощів з обміном валюти та інше. Попитом серед українських мандрівників користуються найбільш популярні види туризму:

- лікувально-оздоровчий туризм - це поїздки в санаторії, профілакторії та курорти з метою покращити стан здоров'я. Як правило, туристами обирається курорт, що позитивно впливає на організм і надає комплекс оздоровчих процедур, спрямованих на лікування хронічних захворювань (Моршин, Трускавець, Солотвино, Східниця та інші);
- лижний туризм є одним з найбільш популярних різновидів спортивного туризму і передбачає проходження маршрутів різної складності, гірськолижні спуски по спеціальних трасах. Такі види туризму вимагають особливої підготовки учасників і наявності якісної екіпіровки (Драгобрат, Буковель, Яблуниця);
- рекреаційний туризм - один з найпопулярніших видів масового туризму. Він здійснюється виключно з метою відпочинку і відновлення фізичних, емоційних і психічних сил. До цієї категорії входять екскурсійні поїздки за різними маршрутами, відвідування різноманітних розважальних та видовищних заходів, фестивалів тощо;
- водний туризм є активним або навіть екстремальним видом відпочинку. Подорожі в рамках водного туризму проходять з використанням різноманітних плавзасобів - човнів, байдарок, катамаранів та ін.;
- пригодницький туризм пов'язаний з проведенням нестандартних подорожей в незвичайні місця нашої країни, а також в екологічно чисті резервації, з проведенням екскурсійних квестів. Нерідко такі тури проводяться з використанням нетрадиційного транспорту. Найбільш популярні види туризму пригод - виїзди на незвичайну риболовлю, полювання, подорожі на яхтах та інших плавальних засобах, різноманітні туристичні походи з палаткою та багаттям.

В Україні налічується 17 природних, 4 біосферних заповідники і більше 12 національних природних парків, у яких дика природа перебуває під охороною держави. Серед них - найбільший заповідник у Європі - Асканія-Нова, у якому можна побачити тварин представників майже всіх континентів планети. Саме тут пропонується єдиний в Україні тур-сафарі - 2,5-годинна екскурсія з можливістю сфотографуватися на фоні тварин.

Асканія-Нова

В інші ж заповідники й природні парки вхід для туристів-натуралістів закритий. Це пояснюється тим, що одержання дозволу на організацію туризму на природоохоронній території пов'язане з труднощами бюрократичного характеру. Крім того, при організації сафарі справді необхідно забезпечити максимально дбайливе ставлення до природи. Але, з іншого боку, у багатьох країнах організація сафарі налагоджена так, що за рахунок коштів, отриманих від тур-сафарі, можна організувати збереження й відновлення навколишнього середовища [1].

Незважаючи на такі багаті ресурси країни, на бажання туристів відпочивати і подорожувати своєю країною, внутрішній туризм в Україні має певні проблеми розвитку.

Перша проблема - це недостатньо розвинута транспортно-дорожня система, тобто відсутність доріг та якісного, швидкого, доступного транспорту для туриста середнього класу. Внутрішній туризм не буде розвиватись, якщо люди фізично не зможуть добратися до об'єктів, які вони прагнуть побачити. Якщо дорога буде займати більше шести-семи годин, то простіше буде сісти на літак і за чотири-п'ять годин дістатися на берег Адріатичного чи Середземного моря.

Друга проблема - сервіс. Туристи не завжди мають змогу отримати достойний європейський сервіс (особливо в курортних зонах) та якісне обслуговування. Лише за 2016 рік майже 1,5 млн. українців замість українських Одеси, Миколаєва відвідали Туреччину та Єгипет. Причинами цього є те, що основний матеріально-технічний комплекс є застарілим, інфраструктура потребує реконструкції та відновлення, рівень сервісу не відповідає міжнародним стандартам, індустрія розваг фактично не розвинена та не організована [2].

Третя проблема - законодавча та регуляторна база України не повністю розкриває та підтримує туристичний потенціал країни.

Отже, внутрішній туризм в Україні існує, але потребує розвитку, підтримки з боку держави, інвестицій, створення належного якісного обслуговування.

Список використаних джерел

1. Явкін В.Г. Проблеми географії та менеджменту туризму / В.Г. Явкін, В.П. Руденко, О.Д. Король. - Чернівці: Рута, 2006. - 260 с.
2. Ангелко І. Сучасний стан та перспективи розвитку туристичної галузі в Україні / І. Ангелко // Український соціум. - 2017. - №2(49). - С.71-79.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.