Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Маціборчук Ю.В.
Матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні проблеми і перспективи економічної динаміки»
(м. Умань, 30 листопада - 1 грудня 2017 р.)
Умань: ВПЦ «Візаві», 2017. - 364 с. - C.336-339.

Інноваційні впровадження та їх вплив на підприємства готельно-ресторанного господарства

Інноваційні технології - радикально нові чи вдосконалені технології, які істотно поліпшують умови виробництва або самі виступають товаром. Зазвичай мають знижену капіталомісткість, характеризуються більшою екологічністю й меншими енергопотребами. їх впровадження є необхідністю для залучення нових клієнтів та зменшення затрат на утримання бізнесу в цілому.

Світ невпинно рухається вперед по кривій науково-технічного прогресу та цей прогрес не обходить стороною готельно-ресторанний бізнес. Впровадження цікавих новинок в цій галузі тісно пов'язано з маркетингом. В наш час в світі склалася потужна система засобів розміщення та обслуговування гостей, яка сформувала матеріально-технічну основу індустрії туризму - готельне господарство [1]. У широкому розумінні під готельним господарством слід розуміти індустрію гостинності, що передбачає проживання, харчування та інші додаткові послуги, надані готельними підприємствами. Тому впровадження новинок не тільки створить чудову рекламу, а й складе позитивний вплив на конкурентну здатність підприємства. Також існують інновації, що здатні не тільки спростити управління бізнесом та автоматизувати управлінський апарат, а й здатні зекономити не малі кошти власника бізнесу.

Digital signage - новий канал комунікації з потенційним клієнтом.

Digital signage - це форма зовнішньої реклами, в якій контент та повідомлення відображаються на електронних екранах з метою донесення цільового повідомлення у визначене місце та визначений час. Елементами digital signage можуть бути рідкокристалічні чи плазмові панелі, електронні білборди, проекційні чи інші типи екранів, що можуть контролюватись комп'ютером чи іншим приладом, дозволяючи користувачу чи групам користувачів віддалено змінювати та контролювати контент (зазвичай через Інтернет) [2].

Контент, що відображається на екранах, може варіюватись від простого тексту та статичних зображень до відео, зі звуком або без. Деякі оператори digital signage мереж розглядають свої мережі як порівняні до телевізійних каналів, показуючи рекламу в перервах між розважальним та інформаційним контентом. Digital signage використовується для великої кількості задач, найпоширеніші з них [4]:

1. Публічна інформація - актуальні новини, погода, локальна інформація, наприклад про місце знаходження ресторану, їдальні, spa-комплексу чи навіть пожежного виходу.
2. Внутрішня інформація - внутрішньо-корпоративні новини, специфічна інформація призначена для інформування персоналу.
3. Реклама - як специфічна для аудиторії по місцю розташування дисплея, так і розрахована на традиційні ЗМІ.
4. Імідж - з ціллю підвищення статусу ресторану чи готелю, створення необхідної атмосфери.
5. Вплив на поведінку споживача - залучення споживача до певних зон, збільшення часу перебування в готелі чи ресторані.
6. Розширення споживчого досвіду - додатки, призначені для відволікання уваги клієнта під час очікування в черзі, наприклад, демонстрація нових товарів чи послуг.
7. Покращення навколишньої обстановки - інформаційні кіоски та динамічна навігація.

Швидке зниження цін на плазмові та рідкокристалічні панелі та доступність широких Інтернет-каналів призвело до популярності digital signage, і екрани тепер можна побачити в таких різноманітних місцях, як банки, магазини, вокзали, лікарні, готелі, ресторани та навіть автозаправні станції.

Digital signage

Digital signage в широкому розумінні використовувалось десятки років назад у вигляді LED-тікерів та LED-відео стін. Хоча тільки нещодавно це стало одим з основних рекламних засобів [3].

Головними факторами, що стримували розвиток, були:

- невизначене повернення інвестицій - ціна розгортання digital signage може бути дуже високою. Наприклад, ціна встановлення одного екрану у кожному закладі великої мережі готельно-ресторанного комплексу може сягати мільйонів доларів. Будь-яка інвестиція такого масштабу перед затвердженням повинна бути підкріплена чітким планом повернення інвестицій.
- непідтверджена рекламна ефективність - як Інтернет на почаку 90-х digital signage ще широко не сприймається як ефективний рекламний простір в порівнянні з традиційними засобами (телебачення, радіо тощо).
- нестача надійних технологій - більшість технологій, що використовуються досі, призначені для персонального використання, і не в змозі працювати в режимі 24x7x365, що необхідно для професійних digital signage систем. Часто при навантаженні дані системи виходять з ладу, викликаючи суперечки між рекламодавцем та оператором digital signage мереж. На сьогоднішні день подолано більшість цих проблем, а саме:
- вивчення повернення інвестицій показало, що digital signage ефективно впливає на відгук та збереження показаної клієнту інформації, особливо враховуючи тенденцію до зниження ціни на рідкокристалічні, плазмові панелі та пристрої відтворення.
- зовнішня реклама набирає обертів - рекламні кошти поступово переміщуються із традиційних медіа (телебачення і радіо) в зовнішню рекламу, що сприяє росту цього сегменту, що включає в себе digital signage. Хоча, рекламні агенції все ще досить мляво досліджують потенціал телебачення поза домівкою.
- розробка відповідних платформ - розроблені нові технології, з підвищеною надійністю у порівнянні з технологіями для персонального використання. Як професійні системи для телевізійної трансляції, нові технології дозволяють розповсюджувати контент по всьому світі і стабільно його відтворювати протягом тривалого часу.

Запровадження Digital signage уже відбулося у багатьох готелях світу, наприклад, готель «Дель Коронадо», «Коронадо», «Каліфорнія». Мережа готелів «Van der Valk» (Нідерланди). Готель «Прем'єр Палас» (Київ, Україна).

На прикладі останнього можна розглянути результати впровадження інновацій на прикладі України.

Всі готелі мають певну ауру та настрій, а в «Прем'єр Палас» традиції гостинності поєднуються з сучасними рішеннями. В квітні 2012 року в «Прем'єр Палас» встановили три цифрові лайтбокси та шість екранів в ліфтах. А через рік інтегрували систему «Віртуальний консьєрж-сервіс». Щоденно на дисплеях поновлюють інформацію про погоду, курс валют, акціях ресторанах і барах, а також транслюють іміджову відеорекламу.

Як зазначає начальник відділу продажів і маркетингу готелю «Прем'єр Палас» Олексій Метельський, що багато людей користуються різними електронними приладами. І вони звертають на це увагу. А залучаючи їх увагу, ми отримуємо більше відвідувачів, перш за все, в наших ресторанах, тому що це продукт, який продається найшвидше .

Як бачимо, технології Digital Signage працюють в стабільному, передбачуваному режимі, не завантажують непотрібними турботами обслуговуючий персонал, завдяки чому постояльці і гості готелів отримують висококласний сервіс.

Список використаних джерел

1. Digital Signage [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://ru.wikipedia.org/wiki/Digital_Signage.
2. Digital signage [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Digital_signage.
3. Кравченко Р. Інновації в готельному бізнесі / P. Кравченко [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://tourlib.net/statti_ukr/kravchenko21.htm.
4. Ковалёв А. Виртуальный консьерж-сервис в «Премьер Палас» / А. Ковалёв [Електронний ресурс. - Режим доступу: http://digitalsignage.ua/ru/2014/02/virtual-concierge-service-in-premier-palace/.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.