Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Попенко Я.П.
Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції
"Актуальні проблеми управління соціально-економічними системами"
(м. Луцьк, 8.12.2016 р.) - Луцьк: Луцький НТУ, 2016. - Ч.1. - 476 с. - C.288-289.

Розвиток інфраструктури аеропортів світу

Невід'ємною частиною сучасної авіатранспортної системи є аеропорти, які представляють собою цілий комплекс споруд і технічних засобів, необхідних для її нормального функціонування. Від того, як спроектована і реалізована на практиці інфраструктура аеропорту, у вирішальній мірі залежить безпека польотів, рівень обслуговування повітряних суден, а також комфорт пасажирів, що відправляються в повітряні подорожі.

Аеропорт Schiphol (Амстердам) вважається одним з кращих аеропортів світу за рівнем комфорту та підтримує високі стандарти обслуговування пасажирів авіарейсів. На території терміналів створені великі торгові зали з магазинами, зони фуд-корту з ресторанами і кафе, дитячі майданчики, SPA -центр, казино, «кімната тиші», обладнані камери зберігання та паркування, навіть працюють відділ реєстрації шлюбів та виставка предметів мистецтва від Рейксмюзеум. В транзитній зоні Schiphol є готель для пасажирів. Тому, Schiphol це не просто міжнародний аеропорт, його можна класифікувати як туристичну визначну пам'ятку.

аеропорт Schiphol

Розвитком інфраструктури може похизуватися і аеропорт Сіттердорфа (Швейцарія), який завдяки комбінації «парк розваг - зоопарк» став популярним місцем для туристів.

Лондонський аеропорт Heathrow - це аеропорт №1 у світі за кількістю міжнародних вантажних і пасажирських перевезень. Оскільки аеропорт складається з 5 терміналів, його недарма вважаються найбільшим аеропортом Європи. На території 5 терміналу аеропорту знаходяться салони красоти та художня галерея, яка є володарем численних міжнародних нагород і названа відвідувачами оазисом спокою. Heathrow унікальний тим, що кожен віруючий, яку б релігію він не сповідував, на території аеропорту може взяти участь у богослужінні або поспілкуватися зі священиком.

аеропорт Heathrow

Центральний міжнародний аеропорт Японії (Нагоя) визнається найкращим у світі в сегменті внутрішніх перевезень. Тут пасажирам пропонують традиційну японську лазню.

Міжнародний аеропорт Цюріх (Швейцарія) в якості розвитку своєї інфраструктури пропонує пасажирам послугу «тривале зберігання автомобіля». Суть послуги: пасажир приїжджає в аеропорт на свої машині, залишає її на автостоянці, попередньо заплативши за кількість днів, яких господаря машини не буде в місті. Після прибуття господар забирає свою машину з автостоянки і на ній же їде додому.

Сінгапурський міжнародний аеропорт «Чангі» (Сінгапур) за тридцять років свого існування багато разів визнавався кращим аеропортом світу. Він одним з перших в Азії (поряд з міжнародним аеропортом Куала-Лумпура) відкрив термінал для лоу-кост авіакомпаній.

аеропорт «Чангі»

Інфраструктура міжнародного аеропорту «Чангі» включає в себе ресторани, магазини роздрібної та безмитної торгівлі, готель для транзитних пасажирів, безкоштовне WI-FI-покриття, ігрові зони для дітей, банкомати, пункти обміну валют, сад метеликів, сервіси, що надають безкоштовні тури в Сінгапур для транзитних пасажирів, Інтернет-термінали, кінотеатри, басейни, зали ігрових автоматів, кімнату зберігання багажу, бізнес-центри, СПА-салони, душові кімнати і багато що іншого.

Не менш розвинена інфраструктура і в аеропорту Осло (Норвегія) - в аеропорту встановлено шість нових інформаційних кіосків самообслуговування, за допомогою яких туристи зможуть знайти потрібну їм інформацію. За допомогою сканування посадкового талона в нижній частині кіоску, пасажири зможуть побачити на екрані їх місце реєстрації, номер рейсу і час відправлення. На карті показано маршрут до місця реєстрації з розрахунковим часом пішки, а також час очікування на паспортний і митний контроль. Кіоски також використовуються для отримання інформації про інші пунктів в терміналі, наприклад, ресторани і бари. В аеропорті значно посилена складова самообслуговування: ще більше пасажирів, ніж сьогодні, зможуть без допомоги співробітників аеропорту зареєструватися на рейс, здати багаж, пройти контроль документів при особистому огляді та біля виходу на посадку.

Також радимо почитати статтю про аеропорт Лукла біля підніжжя гори Еверест.

Інфраструктура аеропортів світу повинна представляти собою цілий комплекс споруд і технічних засобів, необхідних для її нормального функціонування, прикладами яких є вищенаведені аеропорти. Всі інші аеропорти повинні мати стратегію розвитку яка в першу чергу повинна бути направлена на безпеку польотів і комфортне перебування пасажирів в аеропортах під час подорожі. Проектування аеропортів повинно здійснюватися таким чином, щоб їх інфраструктура була масштабною, тобто забезпечувала можливість подальшого розвитку без необхідності її кардинальної перебудови.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.