Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Поворознюк І.М.
Матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні проблеми і перспективи економічної динаміки»
(м. Умань, 30 листопада - 1 грудня 2017 р.)
Умань: ВПЦ «Візаві», 2017. - 364 с. - C.350-351.

Коучинг як один із сучасних методів мотивації персоналу індустрії гостинності

Сучасний розвиток індустрії гостинності набирає швидкі темпи в Україні. Тому, для злагодженої роботи підприємствам індустрії гостинності необхідно створити команду професіоналів, яка б могла впоратися з будь-якої задачею і залишила незабутні, гарні враження у гостей готельно-ресторанного господарства нашої країни.

Чому гарні враження? Тому, що саме сфера гостинності детально вивчає та аналізує людину. Ні один із видів сучасного бізнесу не приділяє скільки уваги поведінці персоналу, як саме сфера індустрії гостинності.

В індустрії гостинності має значення все: посмішка, очі, руки, гнучкість тіла, інтонація. І для цього щоб мінімізувати фактори роздратування гостей необхідно працювати над поведінкою працівника. І саме коучинг є одним із ефективних способів у боротьбі з плинністю персоналу, яка є основною проблемою більшості підприємств індустрії гостинності.

Коучинг націлений на те, щоб максимально повно розкрити можливості нового працівника і добитися від нього повної віддачі в роботі. Коучинг не вчить, а допомає навчатися [2, с.17].

коучинг в закладах індустрії гостинності

Коучинг виник у 1990 роках, як окрема професія і представляє собою взаємодію (тренера коуча) з працівником або групою працівників для досягнення мети підприємства.

Коучинг відрізняється від тренінгу тим, що тренінг направлений на формування навиків, умінь, оволодіння різним видом устаткування, різними сучасними технологіями, а коучинг направлений перш за все на розкритті потенціалу працівника, який безпосередньо пов'язаний з потребами та інтересами особистості [1, с.256].

Отже, застосування коучингу в закладах індустрії гостинності дозволить в повній мірі розкрити потенціал працівника, тим самим зменшиться плинність кадрів і з'явиться у працівника бажання обслуговувати споживачів готельно-ресторанного господарства ще краще, що так важливо для цих підприємств.

Коучинг є основою розвитку та ефективним способом управління персоналом, який здатний прискорити і реалізувати стратегічні цілі підприємств індустрії гостинності, тим самим дає усі шанси виграти в конкурентній боротьбі.

Список використаних джерел

1. Саак А.Э. Менеджмент в индустрии гостеприимства (гостинницы и рестораны): учебное пособие / А.Э. Саак, М.В. Якименко. - СПБ.: Питер, 2012. - 432 с.
2. Уитмор Дж. Коучинг высокой эффективности / Дж. Уитмор; [пер. с англ.]. - М.: Междунар. академия корпоративного управления и бизнеса, 2005. - 168 с.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.