Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Самотій Н.С.
Збірник тез за матеріалами VІІI науково-технічної конференції
науково-педагогічних працівників "Проблеми та перспективи розвитку економіки і підприємництва
та комп’ютерних технологій в Україні". - 26-31 березня 2012 р. - С.112-114.

Вплив проведення Євро-2012 на туристичну інфраструктуру України

Євро-2012 Туризм є однією з провідних і найбільш динамічних галузей світової економіки. Досвід багатьох країн засвідчує, що туризм відіграє значну роль у формуванні ВВП, створенні додаткових робочих місць і забезпеченні зайнятості населення, покращенні структури зовнішньоторговельного балансу. Виступаючи своєрідним каталізатором соціально-економічного розвитку, туризм суттєво впливає на такі ключові галузі економічної системи регіону як транспорт, зв’язок, будівництво, сільське господарство, виробництво споживчих товарів тощо [2].

Згідно з визначенням Всесвітньої туристичної організації (ВТО), туризм є похідним від французького tour (прогулянка, поїздка) і являє собою подорож у вільний час, один із видів активного відпочинку. Як бачимо, туризм є популярною формою організації відпочинку, проведення дозвілля, пізнання рідного краю, навколишнього середовища, знайомства з історією, культурою і традиціями певної країни.

Згідно з прогнозами експертів Всесвітньої туристичної організації (ВТО), на початку XXI ст. обсяги міжнародного туризму зростатимуть щороку в середньому на 4 %. Очікується зростання туристичного руху у світі з 700 млн. туристів до 939 млн. у 2012 році, за рахунок чого передбачається збільшення доходів до 1100 млрд. доларів США. Якщо ж до результатів міжнародного туризму додати ще й обсяги внутрішнього туризму, то показники зростуть принаймні вдвічі.

За прогнозами ВТО, в XXI столітті очікується туристичний бум: кількість подорожуючих у світі до 2020 року зросте до 1,6 млрд. чоловік за рік, що означає збільшення туристичних прибуттів у 2,4 рази порівняно з 2000 роком. При цьому доходи від туризму, за прогнозами ВТО, у 2011 році склали 980 млн. доларів США, тобто на 41 млн. дол. США більше ніж в 2010 році, а до 2020 року прогнозується збільшення доходів до 2000 млрд. доларів США [1].

На сьогоднішній день наша держава прагне робити впевнені кроки у розвитку туризму, проте нам бракує ще досить багато праці, зусиль, для того, щоб наблизити свою туристичну інфраструктуру до світових параметрів. Проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Україні (Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, Київ й Одеса), дасть можливість нашій країні стати достойним конкурентом світових елітних держав.

Експерт (Олег Іванець) в коментарі «Економічній правді» погодився, що економічний підйом, який планується в Україні у 2012 році, буде пов'язаний з чемпіонатом Європи з футболу, а також погодився з прогнозами Уряду щодо економічного зростання на 2012 рік, адже, окрім впливу Євро-2012, в України є підписаний до 2012-го Меморандум про співпрацю з МВФ, що гарантує відносну фінансову стабільність. Уряд оприлюднив свій довгостроковий прогноз основних економічних показників, зокрема, зростання ВВП у 2012-2013 роках очікується на рівні 6,5%. Інфляція буде знижуватися: 7,9% заплановано на 2012 рік, 6,2% - на 2013.

Основними причинами таких позитивних перспектив Уряд називає податкові та соціально-економічні реформи [4]. Крім активізації транскордонного співробітництва, потенційно найбільший ефект щодо розвитку вітчизняного підприємництва в результаті проведення Чемпіонату Європи з футболу (Євро-2012) варто очікувати у таких видах економічної діяльності, як готельний та ресторанний бізнес, туризм, транспорт та зв'язок.

Відповідно, в Україні необхідно реалізувати заходи, спрямовані на стимулювання розвитку готельного господарства, туризму, посилення фінансового забезпечення організації проведення чемпіонату, а також детінізацію цього процесу.

Одне з основних завдань в плані проведення Євро–2012 - це підготовка готельної інфраструктури. Згідно з даними державної статистичної звітності у галузі туризму впродовж 2011 року в Україні функціонувало близько 1232 готельних підприємств на 104,1 тис. місць. 68% з них знаходиться в приватній власності, 17% - у комунальній і 15% - у державній. Не дивлячись на те, що десятки сучасних готелів будується щороку, більшість номерного фонду знаходиться у незадовільному стані і тому використовується не ефективно – в середньому за рік завантаженість готелів по Україні становить лише 33% [3, с. 8-9]. До 2012 року передбачається побудувати 25 готелів 5-зіркової категорії, 82 – 4-зіркової, 124 – 3-зіркової.

Також значної уваги потребує розвиток транспортної інфраструктури, зокрема, будівництво і користування автомобільними дорогами. Належне транспортне обслуговування туристичного руху вимагає заміни великої частини значною мірою зношеного парку автотранспорту та рухомого складу залізниці. Недостатня транспортна доступність України є однією з перешкод, що обмежують розвиток туризму.

Особливо важливою для проведення Євро-2012 є активізація програми будівництва автострад. Передусім це стосується шляхів, що сполучають Київ зі столицями європейських держав. Будівництво доріг повинно супроводжуватись модернізацією та розбудовою контрольно-пропускних пунктів на державному кордоні, перебудовою під’їзних доріг до цих КПП, а також збільшенням їх кількості з метою уникнення концентрації всього руху на існуючих сьогодні прикордонних переходах. При протяжності мережі доріг загальнодержавного значення в 170 тис. кілометрів, з них лише 2,2 тис. є дорогами 1-ої категорії і можуть, але дуже і дуже умовно, вважатися автобанами. Транспортні шляхи України повинні відповідати міжнародним вимогам та надавати можливість здійснювати перевезення швидко, безпечно, надійно, комфортно. В Україні прийнята Програма функціонування національної мережі міжнародних транспортних коридорів, її реалізація дозволить розв'язати проблему облаштування доріг, створити сприятливі умови для розвитку туристичної індустрії [3, с. 8-9].

Неможливе проведення Євро-2012 без системи зв'язку і комунікацій, функціонування різноманітних служб сервісу, розвитку громадського харчування і побутового обслуговування, організації культурно-розважального обслуговування. Проблема інфраструктурного облаштування території України може бути вирішена лише завдяки інвестуванню в її розбудову великих коштів, в тому числі з боку центральної та місцевих влад, її розв'язання можливе лише в контексті практичних дій по економічному піднесенню країни. Світ дав нам шанс - чи ми скористаємось ним в практичних цілях залежить тільки від нас.

Список використаних джерел

1. http://mkt.unwto.org/ru/barometer - сайт World Tourism Organization UNWTO.
2. Школа І.М. та ін. Менеджмент туристичної індустрії: Навчальний посібник / За ред. проф. І.М. Школи. – Чернівці: 2005. – 596 с.
3. Новости турбизнеса, № 6 (80), март 2007.
4. http://www.ukraine2012.gov.ua/news - сайт Інформаційного центру «Україна-2012».


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.