Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Вовк Л.П.
Матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні проблеми і перспективи економічної динаміки»
(м. Умань, 30 листопада - 1 грудня 2017 р.)
Умань: ВПЦ «Візаві», 2017. - 364 с. - C.270-271.

Перспективи розвитку ділового туризму в Україні

Поняття «діловий туризм» виникло недавно. У світі про нього заговорили як про прибутковий і самостійний вид туризму в 70-80-х роках XX ст. Нині він належить до найприбутковіших субгалузей туризму.

Діловий туризм - це поїздки, пов'язані з виконанням фахових обов'язків з метою відвідування об'єктів, що належать фірмі або становлять для неї певний інтерес, називаючись «бізнес-поїздками» [3, с.66].

діловий туризм

Стосовно ще одного визначення про діловий туризм, то Роб Девідсон, викладач курсу ділового туризму Лондонського Університету Грінвіча, у своїй книзі описав це поняття наступним чином : «Бізнес - туризм пов'язаний з людьми, які змушені подорожувати по роботі. Тим самим, представляється одна з найдавніших форм туризму, коли з давніх часів людина здійснювала подорожі з діловими цілями».

На сьогодні тема перспектив розвитку ділового туризму в Україні є досить актуальною, це спричинено тим, що Україна підписала угоду про асоціацію з ЄС, має вигідне географічне положення, бо знаходиться на перетині важливих транспортних вузлів. Тому створення відповідної інфраструктури для ділового туризму буде сприяти поглибленому розвитку держави загалом так і міст окремо.

До основних цілей здійснення ділових подорожей відноситься:

- проведення зустрічей і переговорів з партнерами;
- проведення нарад з керівництвом і колегами, представників філій і дочірніх структур;
- встановлення і налагодження ділових контактів;
- відвідини професійних заходів (виставок, конференцій і т. ін.) [1, с.45].

Дуже часто особи які подорожують з діловою метою відвідують столицю України - Київ та великі обласні центри: Харків, Дніпропетровськ, Львів, Одесу, Вінницю.

Проводити корпоративні заходи найвигідніше в міжсезоння, в так званий «невисокий сезон» (з осені до початку весни). Саме на цей період припадає найбільша кількість ділових заходів. Це й зрозуміло - вартість проживання в готелях знижена, і, відповідно кінець року - час підбиття підсумків і бажання заохотити кращих.

Постійними лідерами у споживанні послуг з організації ділового туризму є IT - індустрія і продовольчий сектор. Зазвичай не шкодують коштів інвестиційна та банківська сфери, фармацевтика та міжнародні компанії.

Дана галузь бізнесу цілком робить позитивний вплив на економіку приймаючої країни за рахунок надходження коштів до бюджету через податки, а так само сприятливо відбивається на місцях проведення заходів - створюється позитивний імідж міста, регіону і, таким чином, потоки приймаючої сторони збільшуються. Діловий туризм є прибутковим видом бізнесу, адже більшу частину поїздок здійснюють саме великі організації і, відповідно, на це йдуть чималі кошти. І навіть у часи економічної кризи галузь буде актуальна. Природно можливий спад в обсягах, але без ділових переговорів, які підвищують кваліфікацію семінарів, конгресів з розвитку, сучасному бізнесу не обійтися [4].

Однак в Україні існує ціла низка проблем, які заважають швидкому розвитку туризму взагалі та діловому туризму зокрема. Інфраструктурне й інформаційне облаштування цих об'єктів не відповідає сучасним вимогам. Матеріально-технічна база сфери туризму і курортів, зокрема, санаторно-курортних закладів, відверто застаріла. В Україні спостерігається дефіцит кваліфікованих кадрів туристичної галузі з відповідним світовим досвідом.

Сьогодні існує нагальна необхідність модернізації засобів розміщення для ділових відвідувачів України. За висновками дослідження міжнародних ділових організацій, столиця й інші місця України виявляються далеко не на висоті за якістю ділової інфраструктури. Менше 20% українських готелів сьогодні відповідають вимогам світових стандартів за рівнем комфорту [2, с 167].

Тому для подолання проблем які заважають швидкому розвитку ділового туризму в Україні, потрібно удосконалити нормативно - правове законодавство в сфері туризму; розвивати, розширювати інфраструктуру (будувати великі бізнес центри не тільки в столиці, а й у великих обласних центрах); підвищувати вимоги до персоналу який працює в сфері ділового туризму.

Список використаних джерел

1. Гасиев М.П. Основы делового туризма и индустрии MICE в России и за рубежом: сравнение и тенденции / М.П. Гасиев. - Москва, 2014. - 145 с.
2. Головко О.М. Організація готельного господарства: навч. посіб. / О.М. Головко - Київ: Кондор, 2012. - 338 с.
3. Кузик С.П. Географія туризму: навч. посіб. / С.П. Кузик. - Київ: Знання, 2011. - 271 с.
4. Діловий туризм - ефективний інструмент розвитку бізнесу [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://ukr.media/business/1810/.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.